Padělek dával góly a sbíral puky

Aktuální zprávy
NE 28. 1. 2007
Z n o j m o - Začátek zápasu sice nebyl podle orlích představ, ale od druhé třetiny bylo jasné, kdo je pánem na ledě. Vzdorující Valachy načali mladíci ze čtvrté lajny, dorazil je <b>Aleš Padělek</b>, který za necelých devět minut druhé třetiny zkompletoval čistý hattrick. „V tak krátké době se mi to ještě nikdy nepovedlo,“ přiznává nejlepší střelec utkání. Pětibrankovou kanonádu již Orli v poslední části nezopakovali, přesto to byl jejich nejvýraznější výsledek v této sezóně.

Utkání začalo velmi nestandardně. Již po deseti vteřinách hry měl Vsetín možnost hrát dvojnásobnou přesilovku, což přibrzdilo Orly na celé první dějství. „Velkou roli hrálo ze začátku naše oslabení, kdy Vsetín hned získal tlak. Byly to spíš takové nešťastné fauly. Sice jsme to přežili, ale díky tomu jsme se celou třetinou protrápili,“ sděluje Padělek. V kabině se ale otřepali a od druhé dvacetiminutovky už dominovali: „Po přestávce jsme nastoupili úplně jinak a když jsme začali dávat góly, bylo vlastně po zápase. To už jsme si pak mohli dovolit něco navíc, co v první třetině nešlo.“ Padělek za své tři branky počítá s příspěvkem do týmové pokladny. „Určitě mě to něco bude stát. Radek Haman je pokladník, tak asi moc dobře věděl, proč mi nahrává. Až bude pauza, tak určitě nějakou akci vymyslíme.“

Nebude sám, kdo bude muset sáhnout do peněženky. Brankář Trvaj přispěje za pátou nulu, Svoboda za stý orlí gól v sezóně a i sám pokladník se bude muset zkasírovat za dvoustý bod v nejvyšší soutěži. Padělek si poctivě jezdil za rozhodčími pro každý puk, který z jeho hole skončil za Šteflovými zády. Své neobvyklé chování po zápase vysvětlil: „Snažím se brát všechny puky mých gólů. Mám je všechny doma, jen asi pět nebo sedm z Vítkovic jsem si nebral, protože jsem byl v té době takový nějaký náladový. Mám jich tak asi okolo pětačtyřiceti. Vždycky si napíšu kolikátý je to gól v sezóně, komu jsem ho dal a co to bylo za den. Brácha to dělá taky tak a až skončíme s hokejem, tak si to porovnáme, kdo jich bude mít víc.“

Radek Haman si spolupráci ve své lajně pochvaluje, i když má na křídlech jiné hráče, než v úvodu sezóny: „Páďa dal dneska pěkný góly a měl už několik šancí v předchozích zápasech. Předtím jsme góly nedávali, dneska tam padaly. Hrajeme už spolu pátý zápas, už jsme si na sebe s Tvrďou i s Páďou zvykli. Je to skvělý, vychází nám to.“ Jedním dechem ale připomíná ošemetnost zápasu, kdy hrozilo, že nepůjdou do zápasu plně koncentrovaní. „Dneska to bylo těžké, nechtěli jsme v žádném případě soupeře podcenit. Můžeme si to ale říkat třeba týden dopředu, ale stejně to v těch hlavách bylo, že jsou poslední a dostávají hodně gólů. Trochu nám pomohlo, že vyhráli zápas v Třinci, to jsme si uvědomili, že musíme opravdu zabrat naplno,“ přiznává Haman.

Do konce základní části zbývá posledních šest utkání, z toho budou Orli hrát pouhé dva na domácím ledě. Již delší dobu se nemohou hnout z devátého místa a mnohokrát přetřásaná vyrovnanost tabulky jim nedává ani trochu jistoty účasti ve vyřazovacích bojích. „Musíme koukat sami na sebe, nemůžeme se spoléhat na nikoho jiného. Tam, kam jsme se dostali, je naše zásluha, máme to jenom v našich rukách. Čekají nás těžké dva zápasy v Budějovicích a na Slavii. Zápasy venku hrajeme dobře, třeba jako naposled v Liberci, kdy jsme až dvě minuty před koncem dostali blbý gól. Věřím tomu, že nějaké body přivezeme. Nemáme jednoduchou pozici, ani rozlosování nám moc nepřeje, ale dostali jsme se tam sami, tak se z toho sami musíme i dostat,“ vyjadřuje odhodlání Haman. Ve stejném duchu hovořil i trenér Hořava: „Pokud mužstvo předvede takový výkon jako v Liberci, tak nemám strach o to, že bychom neměli šanci kdekoliv na jakémkoliv hřišti bodovat. Mužstvo tu sílu zkrátka má, můžeme kdekoliv vyhrát.“