Páteční večer nabídne konfrontaci s prvoligovým Kladnem

ČT 14. 8. 2014
Po venkovním zápase v Jihlavě se znojemští hokejisté vracejí znovu před domácí fanoušky. V rámci pátého přípravného utkání na novou sezónu vyzvou dnes již prvoligové Kladno. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

HC Rytíři Kladno

Kladno ještě loni patřilo mezi tradiční účastníky nejvyšší české hokejové soutěže. Nepovedená sezóna však znamenala sestup do první ligy, v níž chce klub uspět a vrátit se po roce znovu mezi elitu. Rytíři jsou vlastníky šesti mistrovských titulů. Ten poslední získali v sezóně 1994/1995.

Tým vedený trenérem Jiřím Čelanským doposud nastoupil ke čtyřem přípravným duelům. Na úvod porazil České Budějovice 7:2, v odvetě však prohrál 1:4 a nedokázal zvítězit ani v jednom duelu s jihlavskou Duklou.

Nejznámějším jménem na soupisce je jistě Petr Tenkrát, který také vede mužstvo jako kapitán. Dále v dresu s Rytířem na hrudi působí i bývalý reprezentant Miloslav Hořava. V pátečním zápase chtějí trenéři ještě naposledy výrazněji točit se složením týmu.

Orli a Kladno se naposledy střetli v přípravě před rokem. Nejprve si Rytíři odvezli z jihu Moravy debakl (7:1) a o dva dny později doma zvítězili 3:1.

Z kabiny Orlů

Také Orli odehráli již čtyři zápasy, z nichž jeden vyhráli, jeden prohráli a dvakrát remizovali. Poslední utkání absolvovali v úterý na ledě jihlavské Dukly a po šedesáti minutách svítil na časomíře stav 1:1. Domácí byli stejně jako před týdnem úspěšnější na nájezdy. O jedinou branku Orlů se postaral Marek Špaček.

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Grof, Bořuta, Štach, Bača, Nemčík, Drtina – Havlík, Podešva, Rosa – Beránek, Číp, Bartoš – Novák, Rehuš, Špaček – Lattner, Abdul, Tomas.
Švihálek – Růžička, Kehar, Pojkar, Látal, Kolářík, Evan – Hořava, Stach, Tenkrát – Eberle, Dragoun, Melka – Redlich, Lukáč, Strnad – Machač, Pitule, Mainer.