Pátek hodit za hlavu! Sobotní body by napravily reputaci Orlů

SO 13. 12. 2014
Po dlouhé cestě zažili znojemští hokejisté ne zrovna vydařený večer v Dornbirnu. Rychlý přesun do blízkého Innsbrucku ale může znovu nahodit orlí stroj. Domácí paryby se zmítají na dně tabulky, ale letos už dvakrát Jihomoravany řádně potrápily. Utkání v Innsbrucku startuje již v sobotu v 17:30.
» Hvězda soupeře
Adam Munro patří k největším gólmanským hvězdám EBEL, zároveň je velkým „oblíbencem“ znojemského publika. V předchozím zápase se Znojmem se dokonce dostal do pošťuchování s Martinem Podešvou.

Innsbruck se od začátku sezóny nemůže odpoutat z nejspodnějších příček ligové tabulky. Za Žraloky už slídí jen poslední Lublaň, která však v posledních zápasech nabírá dech. Což se o rakouském týmu až tak říci nedá. Ten zvítězil naposledy 23. listopadu nad Bolzanem, od té doby pětkrát prohrál, z toho dvakrát v prodloužení a jednou po samostatných nájezdech.

Až do prodloužení se dostal i včerejší duel Innsbrucku s lídrem ze Salzburgu. V něm dokázali Žraloci vedoucí celek pořádně pozlobit. Chuť k boji tedy svěřencům trenéra Christera Olssona rozhodně nebude chybět ani v sobotním klání se Znojmem.

Jihomoravané trochu pokulhávají za famózní listopadovou formou a v prosinci již dvakrát za sebou prohráli. Po domácích napínavých, nicméně neúspěšných samostatných nájezdech s Lublaní nezvládli Orli utkání na ledě Dornbirnu. „Byl to náš nejhorší zápas sezóny, musíme na něj rychle zapomenout a v sobotu proti Innsbrucku hrát úplně jinak. Potřebujeme vyhrát a chceme vyhrát, ale naše hra musí vypadat úplně jinak,“ nechal se po páteční prohře slyšet zadák Richard Pavlikovský.

Třetí start ve znojemském dresu si mohl odškrtnout americký gólman Chris Holt, v dobrém však na něj vzpomínat nebude. Ještě před polovinou duelu se po čtvrté inkasované brance nechal vystřídat Patrikem Nechvátalem. Do sestavy Orlů se již po krátké absenci vrátil bek Jakub Grof, nadále chybí Martin Bača a Aleš Sova, kteří však již trénují. Útok postrádá dlouhodobě laborujícího se zády Pavla Rosu a Jana Lattnera.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
12 7 3 1 1 43:32

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck
pozice v tabulce 4. 11.
body 31 21
aktuální forma Dornbirn – Znojmo 5:1
Znojmo – Lublaň 2:3sn
Klagenfurt – Znojmo 1:4
Innsbruck – Salzburg 1:2p
Bolzano – Innsbruck 7:3
Innsbruck – Linz 4:5p
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 30 bodů (11 + 19) Jeff Ulmer, 20 bodů (12 + 8)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 19 bodů (5 + 14) Nicholas Ross, 20 bodů (5 + 15)
brankář Patrik Nechvátal (91,56 %), Chris Holt (88,06 %) Adam Munro (90,64 %)
využití přesilovek 29,55 % 18,27 %
úspěšnost oslabení 75,00 % 78,76 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #29 Trpimir Piragić, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí: #90 Alexander Dreier, #76 Matjaz Hribar

Sestavy z posledních zápasů

Holt (29. Nechvátal) – Bořuta, Klimíček, Pavlikovský, Jass, Grof, Štach, Nemčík – Beroun, Šeda, Novák – Podešva, Pucher, Havlík – Tomas, Bartoš, Abdul – Číp, Fiala, Rehuš – Špaček.
Munro – Bojr, Pittl, Pedevilla, Van Ballegooie, Saringer, Ross, Frischmann, Ebner - Ulmer, Valdis, Olsson - Sidall, Beech, Schennach - Mossmer, Kaspitz, Holler - Schramm, Steinacher, Hörtnagl.