Pavel Pazourek: Příprava byla velmi dobrá

Rozhovory
PO 30. 6. 2003
Z n o j m o - Hlavní trenér Znojemských orlů <b>Pavel Pazourek</b> hodnotí přípravu týmu před nadcházející sezónou jako velmi dobrou. Účinnost osvědčeného modelu, skládajícího se ze cvičení v posilovně, atletické přípravy, herních cvičení v tělocvičně, jízdy na kole a dalších, prověří samozřejmě až extraligové zápasy. Prozradil také způsob, jak zapracovat do týmu nové tváře.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Jak jste spokojen s přípravou týmu?
Jsme s kolegy spokojeni. Kluci šlapali. Podařilo se nám vytvořit takový model, že to nebyla jen obyčejná dřina. Byly vloženy i různé hry, které ale byly prováděny v kondičním tempu. Bylo to určitě dostatečně pestré.

Makali kluci sami, nebo jste je musel popohánět?
Bylo to absolutně bez problémů. Hráči jsou na takové úrovni, že jim nemusíme vysvětlovat proč musí dělat určité věci. Jsou to profíci. Musím ale vyzdvihnout přístup Milana Procházky a Karla Pláška. Ti jsou v přípravě už několik let po všech stránkách nejlepší.

Jak snášeli hráči velikou zátěž v tak obrovských vedrech, která během přípravy panovala?
Opravdu to byly extrémní teploty. Ale nic jsme nevypouštěli. Snad jeden trénink uprostřed cyklu jsme udělali volnější. Ale na žádné úlevy nebyl čas. Myslím si, že kluci na to byli připravení a mají na to, aby to vydrželi.

Došlo k nějakým zdravotním komplikacím, úrazům?
V podstatě se nám vyhýbalo zranění, jen Roman Erat po návratu z dovolené onemocněl, a tak na čas vypadl z tréninku. Bude to muset dohnat, stejně jako Janko Pardavý, který se k mančaftu přidal později. Jinak to byly takové běžné drobné úrazy, jako lehké problémy s kotníky, bolesti zad, jeden nakopnutý palec, ale to je normální.

Jak jste tedy spokojen s mančaftem, jeho složením?
Myslím si, že na možnosti, které klub má, se pro složení týmu udělalo maximum. Uvidíme, jak noví hráči zapadnou. Musí se jim dát čas. Pro jakéhokoli hráče to není jednoduché do mužstva zapadnout. Když přišli Marek Uram s Peterem Pucherem, tak jim to taky nějaký čas trvalo, než se s týmem sžili a začali odvádět výkony, které se od nich očekávaly. Musíme být trpěliví. Loni se to třeba, podle mého názoru, uspěchalo s Mariánem Cisárem. Asi největší neznámou pro mě zatím jsou brankáři. Tomáše Dubu jsem chytat neviděl, ale reference o něm jsou dobré. Je talentovaný, super připravený, velmi pracovitý a taky má už něco odchytáno. Ale extraliga je extraliga a uvidíme, jak se s tím vyrovná. Robert Slávik je taky dobrý gólman. Doufám, že udělají dobrou dvojku brankářů a ať bude chytat ten, nebo ten, bude to chlap na svém místě. Je v pořádku, že si oba věří a bude záležet taky na tom, jak jim pomůže mužstvo.

Už máte v hlavě přibližné složení útoků a obran?
Zachováme asi to co fungovalo. Pravděpodobně bude hrát Pucher s Uramem a taky asi Rataj s Pardavým, Ludvík s Eratem. Budeme samozřejmě hledat různé varianty, ale z této kostry bychom asi vycházeli. S útočníky je to složitější. Někteří nebrání, nebo nechcou bránit, nehrají dozadu a podobně. V obraně je to variabilnější. Beci mohou hrát vlastně každý s každým, mnoho kluků může hrát vpravo i vlevo. Tam asi problémy nebudou.

Na ledě se tedy objevíte kdy?
V pondělí 21.7. máme sraz. Budou ale určitě problémy, protože se chystá výstroj, hlavně brusle, tak bude ten první den takový víceméně seznamovací, takové veřejné bruslení. Od úterý už bychom normálně pokračovali v tom zaběhlém modelu. Pondělí, úterý a čtvrtek dvě fáze, středa a pátek jedna, víkendy volné na regeneraci. Ta bude taky důležitá, protože se bude střídat led, posilovna, výběhy a zátěž bude zase enormní. Už jen ten přechod sucho – led je sám od sebe náročný. Hráči dnes běhají a cvičí na lehko a na ledě to všechno budou dělat s osmikilovou zátěží. Pak do toho přibudou zápasy.

Poprvé máte dva asistenty. Jaká byla spolupráce, bylo to jednodušší?
Já jsem byl vždycky zvyklý spolupracovat se všemi. Myslím si, že Milan Kastner a Milan Skrbek mají dostatek zkušenosti. Milana Skrbka beru jako hokejového trenéra. Znám ho jako výborného hráče a trenéra a bylo by škoda ho používat jen jako kondičního trenéra, kterého dělal vloni. S oběma spolupracujeme, na všem se domlouváme a jsem rád, když přijdou s něčím novým. V kruhu to zvážíme a problémy nejsou, ve většině věcí se shodnem. V čem se neshodnem, dojdeme k výsledku diskusí.

Jak vidíte šance Orlů v sezóně?
Myslím si, že bude hrozně vyrovnaná sezóna. Ještě sice nějaký pohyb mezi mužstvy nastat může, ale jak jsem to sledoval, tak letos významně posilovaly hlavně mančafty, které se nedostaly do osmičky – Vary, Plzeň, Liberec, Zlín. Mančafty z vrchu tabulky – Sparta, Slavia, Třinec a další – ty určitě slabší nebudou. A tak bude záležet na každém bodu, bude to těžké.