Pekelně ostrý souboj, Orli hostí maďarský Fehérvár!

ČT 13. 9. 2012
<em>Znojmo</em> - Hokejové představení s příchutí tradičního vinobraní ovládne zimní stadion ve Znojmě. Orli mají za sebou úžasný vstup do nového ročníku Erste Bank Eishockey ligy a na skvělé výsledky budou chtít navázat i ve dnech slavností vína. Protivníkem v cestě za dalšími ligovými body budou znojemským hokejistům fehérvárští čerti. Atraktivní duel odstartuje v pátek 14. září netradičně již v 17:15!
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Sestava Fehérváru nedoznala během letní pauzy zásadních změn. Po loňském třetím místě po základní části a následném vyřazení ve čtvrtfinále play-off Lublaní, se podařilo v mužstvu udržet téměř všechny největší hvězdy v čele se zkušeným gólmanem Adamem Munro, ostřílenými beky Andrásem Horváthem a Kanaďanem Harlanem Prattem. V útoku bude hrát prim mladík István Sofron, svůj obrovký potenciál by měl naplno ukázat i kanadský rodák se švédskými kořeny Eric Johansson, jehož v minulé sezóně provázela zranění.

Patrně největší ztrátou je odchod útočníka Dereka Ryana do konkurenčního Villachu. Naopak do Maďarska putoval jiný hráč s tahem na bránu Frank Banham. Novou kanadskou krev přinesli do týmu také další dva zámořští hráči Kyle Bailey a Tyler Metcalfe.

V úvodních dvou duelech letošního ročníku zatím Fehérvár zaostává za očekáváním. První utkání na ledě jednoho z největších favoritů ligy z Vídně prohráli Čerti 1:3, jediný gólový úspěch svých barev zajistil zadák András Horváth. Ve druhém zápase na domácím ledě nestačili na Záhřeb, jenž zvítězil 4:2. Úspěšnými maďarskými střelci se stali István Sofron a Márton Vas. Neveselé výsledky poslaly tým na poslední místo tabulky, kde se bez zisku bodu krčí ve společnosti slovinské Lublaně.

Hlavní trenér mužstva Kevin Primeau tak má jistě o čem přemýšlet. Do Znojma přijede maďarský tým v prakticky totožné sestavě, v níž odehrál již předchozí zápasy. Zda se v bráně představí Adam Munro či Bence Balizs, rozhodnou trenéři až v den utkání. „Znojmo je těžký soupeř, což se ukázalo i v loňském roce, letos už dokázalo porazit dva silné týmy. Očekáváme, že to v každém případě bude složité utkání. V útoku budeme muset být rychlejší a efektivnější,“ zní z tábora soupeře.

Z kabiny Orlů

To znojemští hokejisté odstartovali sezónu přímo fantasticky. Nejdříve udolali Salzburg v jeho domácí aréně 3:1 po gólech Richarda Jarůška, Ondřeje Fialy a Jana Lattnera. V letošní premiéře na jihomoravském ledě pak suverénně deklasovali vicemistra z Klagenfurtu v poměru 5:0, dvě přesné trefy si v utkání připsali Peter Pucher a Jan Šeda, jednu branku zařídil David Bartoš.

Ondřej Kacetl si ve znojemské bráně počíná famózně

Trenérské duo Martin Stloukal a Petr Kučírek může být nadmíru spokojeno, na vavřínech však nikdo neusnul. V pátek čeká Orly další tvrdý oříšek. „Fehérvár je velmi silné mužstvo zejména v přesilovkách, ty mají vynikající. Musíme hrát šedesát minut disciplinovaně, vracet se do obrany a nenechávat se vylučovat,“ nastínil připravovanou taktiku Martin Stloukal.

V bráně Znojma se opět objeví Ondřej Kacetl, jenž s úspěšností 98,7% a jediným inkasovaným gólem s přehledem kraluje mezi svými ligovými kolegy. Navíc si jako jediný maskovaný muž připsal hned v prvním utkání gólovou asistenci. V sestavě Orlů se po dlouhodobém zranění představí Paul Crowder, naopak chybět bude kanadský zadák Burke Henry.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Christian Jelinek, Roland Altersberger (oba AUT)
Čároví: Andreas Hütter (AUT), Ales Lesniak (SLO)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Pláněk, Wharton, Štach, Henry, Bořuta, Škadra, Stehlík, Sova - Jarůšek, Fiala, Strömberg - Uram, Pucher, Havlík - Beroun, Šeda, Lattner - Komínek, Bartoš, Beránek.

SAPA Fehérvár AV19: Munro – Horvarth, Tokaji, Pozsgai, Pratt, Orban, Durco, Toth, Hetenyi – Ladanyi, Vas, Sofron – Mihaly, Johansson, Bailey – Kovacs, Sikorcin, Benk – Magosi, Metcalfe, Nemeth.

Další zápasy 3. kola

Dornbirner EC - EHC LIWEST Black Wings Linz
EC Red Bull Salzburg – HC TWK Innsbruck “Die Haie“
KHL Medveščak Zagreb - HDD Telemach Olimpija Ljubljana