Petr Kanko: Nikdo tady ve Znojmě netušil, do čeho jdeme

Rozhovory
ST 10. 8. 2011
<em>Znojmo</em> - Svůj první start v červenobílém dresu si proti Jesenici připsal mimo jiné i Petr Kanko a hned se blýskl prvním gólem. Sedmadvacetiletý útočník nastoupil ve formaci s Martinem Podešvou a Janem Lattner. Jak sám přiznává, spolupráce zatím funguje bez problémů: „Je to ale jen první zápas. Před sebou toho máme ještě hodně. Musíme pořád takto bojovat.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

První přípravný zápas se soupeřem Erste Bank Eishockey ligy splnil svá očekávání. Znojemští hokejisté, funkcionáři i fanoušci se na vlastní oči přesvědčili o kvalitách slovinské Jesenice. „Nikdo tady ve Znojmě netušil, do čeho jdeme. Věděli jsme akorát, že Jesenice byla minulý rok poslední a měli jsme i nějaké informace o tom, že posílila,“ říká Petr Kanko.

Úvodní slovo měli hosté, kteří se v desáté minutě dostali do vedení, avšak o tři minuty později se postarala dvojice Lattner - Kanko o vyrovnání. „Jenom jsem se dotknul puku,“ popisuje akci střelec Kanko. „Viděl jsem, že Honza Lattner má kotouč, tak jsem jel automaticky před branku, vložil jsem do střely hokejku a ono to tam náhodně padlo. Byl to šťastný gól.“

⇒  Petr Kanko (1 + 0)

Útočná formace Kanko - Lattner - Podešva však hrozila nadále. Petr Kanko měl několik slibných šancí včetně samostatného úniku, avšak další kotouč již za brankovou čáru nedostal. „S Martinem Podešvou se znám z Třince. Myslím si, že jsme si s kluky sedli a zatím nám to funguje,“ hodnotí spolupráci.

Dvě třetiny byl zápas vyrovnaný. Tomu odpovídal i stav 2:2. „Čtyřicet minut to byl těžký zápas. Hrálo se nahoru - dolu.“ Ve třetím dějství přestali Slovinci stíhat a Jihomoravané nasázeli za záda gólmana Krošelje čtyři góly. „Zaplať Pán Bůh za tu třetí třetinu, kdy jsme ukázali, že máme více sil a zaslouženě jsme vyhráli,“ pokračuje bývalý hráč Ústí nad Labem, Třince i zámořských klubů.

„Myslím si, že jsme odvedli skvělou práci. Hráli jsme celých šedesát minut.“ Bez chyb v obraně ani v útoku se však utkání neobešlo. To věděl i Kanko: „Samozřejmě, že tam nějaké chybičky byly, ale to musejí zhodnotit trenéři. Uděláme nějaký rozbor na tréninku a zapracujeme na tom. Ještě máme před sebou hodně zápasů, než začne sezóna, takže zatím jsme spokojeni.“

Odveta s Jesenicí je na programu hned v pátek od 19:15 na slovinském zimním stadionu. Z utkání vám přinese redakce webu textový online přenos.