Petr Mrázek: Šance na výhru jsme měli, musíme být produktivnější

NE 24. 9. 2017
Petr Mrázek do Znojma přišel těsně před startem ligové sezóny. Svůj první gólový zásah si schoval až na šesté kolo proti Záhřebu, když srovnával stav utkání na 2:2. V rozhovoru hodnotí samotný duel, ale také vysvětluje důvody, proč se rozhodl pro angažmá ve Znojmě.

Jak hodnotíte zápas se Záhřebem?
Hodnotí se mi to docela těžko. Většinu zápasu jsme byli lepší, měli jsme tlak v útočné třetině. Udělali jsme dvě individuální chyby, z čehož nám soupeř dal dva góly a pak už to šlo do prodloužení. Tam už to je padesát na padesát. Chtěli jsme vyhrát, ale udělali jsme chybičku v obranném pásmu a to hosté potrestali.

Petr Mrázek do Znojma přišel z extraligové Mladé Boleslavi

Téměř celý zápas jste museli dotahovat…
Chtěli jsme hrát pořád náš hokej, který nás zdobí – dobré napadání, velké množství střel. Myslím, že se nám to dařilo. Vůbec jsme si nepřipouštěli, že zápas nevyrovnáme. Věřili jsme, že nám ten gól padne. Nakonec jsme byli hodně blízko k vstřelení branky ještě před koncem třetí třetiny. Šancí jsme měli hodně, ale bohužel jsme nevyužili své příležitosti, a tak to dopadlo takhle. Musíme být produktivnější.

Bylo znát, že Záhřebu chytal gólman, který ještě vloni hrál Kontinentální hokejovou ligu?
Nevím jak ostatní kluci, ale já jsem o tom vůbec nevěděl. Na gólmany soupeřů se nijak speciálně nepřipravujeme. Chceme je jednoduše zasypat střelami, aby to měli co nejtěžší.

Váš příchod se seběhl těsně před startem ligy. Proč jste se rozhodl pro Znojmo?
Měl jsem smlouvu v Mladé Boleslavi, ale tam jsem byl na hraně. Nedostával bych tolik příležitostí. Znojmo o mě mělo zájem už delší dobu. Vím, že jsem šel do vysoce kvalitní ligy. Doufám, že klukům pomůžu k co nejlepšímu umístění.

Jaké jsou vaše první dojmy z EBEL jako takové?
Několik zápasů mi trvalo, než jsem si zvykl. Je vidět, že zde hraje hodně kanadských hráčů. Hra je rychlá, hodně se bruslí. Soupeři dohrávají každý souboj a nic nevypustí. Je to více fyzicky náročné než extraliga. Pro mě jako mladšího kluka je to jedině dobře.