Pikantní derby i cesty za polární kruh. Znojmo vyhlíží soupeře pro Ligu mistrů!

Aktuální zprávy
PO 2. 5. 2016
V úterý od 12:00 v Curychu zažije znojemský hokej svůj dosavadní vrchol na evropské klubové scéně. Zástupci Orlů totiž budou přítomni losování nejprestižnější klubové soutěže kontinentu a spolu s ostatními netrpělivě vyhlížet dva soupeře, které jim los přidělí.

Mezi evropskou klubovou smetánku se Orli probojovali díky vynikající sezóně. Právo účasti si zajistili už druhou příčkou po nadstavbové části, pozdější finálová účast by jim místo zajistila stejně tak. Míček s názvem znojemského klubu se tak ocitne na stejném pódiu jako velkokluby ze Švédska, Finska či Švýcarska.

Celkem 48 účastníků je rozděleno do tří košů, v úterý z nich bude vylosováno šestnáct skupin. Každá skupina bude mít tři účastníky, jednoho z každého koše. Znojmo se tedy zcela jistě vyhne všem ostatním týmům z třetího koše, kam bylo nasazeno. Orli tak nepocestují do hokejově exotičtějších zemí jako Dánsko, Francie nebo Bělorusko, ale čekají je věhlasnější soupeři z předních hokejových zemí Evropy.

Rozdělení do košů pro losování Ligy mistrů 2016/2017
1. koš SWE: Frölunda, Skellefteå, Luleå, Växjö
FIN: Tampere, IFK Helsinky, Oulu, Jyväskylä
CZE: Liberec, Sparta, Plzeň
SUI: Bern, ZSC Curych, Davos
GER: Mnichov
AUT: Salzburg
2. koš SWE: Linköping, Färjestad, Djurgarden, HV71
FIN: SaiPa Lappeenranta, Rauma, Turku, Kuopio
CZE: Mladá Boleslav, Vítkovice, Pardubice
SUI: Lugano, Zug, Fribourg
SVK: Nitra, Košice
3. koš GER: Eisbären Berlín, Wolfsburg, Ingolstadt, Mannheim, Krefeld
AUT: Orli Znojmo, Vídeň, Linz
NOR: Stavanger, Lørenskog
FRA: Rouen, Gap
DEN: Esbjerg
BLR: Junosť Minsk
GBR: Sheffield
POL: Krakov

Proti sobě nemohou ve skupinové fázi hrát celky ze stejné soutěže ani týmy z národů, které v příští sezóně nastoupí k olympijské kvalifikaci. Znojmo, byť je českým klubem, tak paradoxně může být vylosováno do jedné skupiny například se Spartou nebo úřadujícími mistry z Liberce.

Zápasy ve skupinách odstartují už 18. srpna a skončí 11. září. Každý tým odehraje čtyři utkání, dvě doma a dvě venku. Dva nejlepší celky z každé skupiny postupují do play-off.

Živý přenos losování je možné v úterý od 12:00 sledovat na webu ChampionsHockeyLeague.net.

Loňské losování prováděl v Praze během mistrovství světa brankář Dominik Hašek:

Czech ice hockey legend Dominik Hašek during the #CHLdraw #CHL

Fotka zveřejněná uživatelem Champions Hockey League (@championshockey),