Plch poslal Orly do finále

Aktuální zprávy
SO 31. 8. 2002
V s e t í n - Až branka Jána Plcha ve třetí minutě prodloužení rušného semifinálového zápasu Tisport Cupu rozhodla o porážce domácího Vsetína a postupu Orlů do finále pohárové soutěže. V něm se utkají 10. září s Litvínovem, utkání se díky horšímu postavení černožlutých v posledním ročníku extraligy bude hrát na severu Čech.<br> <b>Vsetín - Znojmo 3:4 pp</b>
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Přestože první třetina zápasu branky nepřinesla, dvě tisícovky diváků na vsetínském Lapači se rozhodně nenudily. Za vidění stála výstavní střela Puchera a následný neméně efektní zákrok Biegla, stejně jako závar po Streitově akci před brankou Svobody. Diváky ale nejvíce zvedaly ze sedadel vyhecované osobní souboje, které už dávaly tušit blízkost ostrých extraligových zápasů. Po jednom takovém souboji před koncem první třetiny šel za katr Vorel, ale paradoxně tento trest pomohl k vedení Orlům. Po dvou minutách oslabení, které rozdělila první přestávka, totiž našel čerstvě osvobozeného Vorla na útočné modré Pucher a brankář Biegl pouze uslyšel cinknutí po Vorlově parádním zakončení pod horní tyč.

Domácí tým táhl především druhý útok Ambruz – Hudler -Kucharczyk, který také zařídil vyrovnání. Přesilovkovou střelu obránce Luži ještě Svoboda zlikvidoval, na dorážku Kucharczyka byl již krátký. Slavné chvíle hbitého vsetínského křídla ještě měly však přijít až na konci zápasu. Znojmo totiž během druhé třetiny začalo svého soupeře přehrávat, skupinku fandů z jihu potěšily zejména kombinace Vorlova útoku a dvojice Sklenář - Uram. Právě Jaroslav Sklenář se střelou mezi Bieglovy betony postaral po Hamanově vyhraném buly o třetí branku Znojma, předtím na 2:1 zvyšovala posila z Třebíče Erat, který si ukázkově vyměnil puk s Vorlem a nadvakrát skóroval.

Dvoubrankové vedení jakoby Orly v poslední desetiminutovce mírně ukolébalo, čehož dokázali domácí v závěru využít. Nadechli se k mocnému náporu, přitlačili soupeře do obranného pásma a hráči Znojma začali pod tlakem zmatkovat. Snížení na 2:3 přinesla střela Lužy z téměř nulového úhlu, která Oldřicha Svobodu notně překvapila. V samém závěru odvolala dvojice Tabara - Neliba brankáře Biegla a risk se jí vyplatil. 32 vteřin před koncem poslal oba týmy do prodloužení autor první branky a nejlepší hráč Vsetína Radim Kucharczyk, který prostřelil Svobodu.

O tom, že o trofej Tisportu si ve finále poháru zahraje Znojmo, rozhodl po dvou minutách a dvaatřiceti vteřinách do té doby méně výrazný Ján Plch. Na modré čáře si ukázkově najel na přihrávku Petra Kumstáta a poslal puk mezi betony bezmocného Biegla. Jelikož Litvínov dokázal ve druhém semifinále porazit pražskou Spartu 3:1, pojedou Orli bojovat o svou první trofej na sever Čech. Finálový zápas je na programu těsně před startem extraligy v úterý 10. září.

Miloslav Hořava: Utkání přineslo velmi zajímavý a pohledný hokej z obou stran, mělo už jasně extraligovou úroveň. V závěru jsme začali trochu zmatkovat a Vsetín toho využil, ale jsem rád, že jsme to zvládli. Do začátku ligy chybí dva týdny, v sestavě ještě možná proběhnou dvě tři drobné změny, ale již je velmi blízko té startovní. Do Litvínova pojedeme vyhrát, pohár jsme chtěli vyhrát hned od začátku. Je to pro nás kvalitní příprava a chceme vyhrát kvůli prestiži a sebevědomí hráčů.

HC Vsetín - HC JME Znojemští Orli 3:4 (0:0, 1:1, 2:2, 0:1)

Branky: 33. Kucharczyk (Němec), 58. Luža (Kotásek), 60. Kucharczyk (Hudler) - 22. Vorel (Pucher), 44. Erat (Vorel), 53. Sklenář (Haman), 63. Plch (Petr Kumstát). Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváků: 1980. Střely na branku: 27:20.

Vsetín: Biegl - Luža, Bartek, Jaškin, Polák, Němec, Kuboš - Kotásek, Stantien, Sochor - Kucharczyk, Hudler, Ambruz - Dubec, Vak, Streit - Vampola, Valko, Lang

Znojmo: O. Svoboda - Havíř, Snopek, Soudek, Toman, Křetínský, Pavel Kumstát - Plášek, Barus, Pucher - Uram, Haman, Sklenář - Procházka, Vorel, Erat – Petr Kumstát, Ludvík, Plch