Po dvou týdnech se Znojmo opět postaví Linzi

SO 18. 10. 2014
Dva domácí zápasy, patnáct vstřelených branek, zisk čtyř bodů. Po počátečním hledání se znojemští hokejisté konečně našli i na svém ledě. Přenesou si tuto pohodu do venkovních bitev? Motivaci mají obrovskou, duely s Linzem nabízejí vždy trochu pikantní příchuť. Utkání startuje v neděli v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Znojmo má ve svém středu nejproduktivnějšího hráče soutěže, Linz zase nejlepšího střelce. Andrew Jacob Kozek se trefil již dvanáctkrát.

Linz patří k divácky nejatraktivnějším soupeřům, s nimiž se Znojmo v rámci Erste Bank Eishockey League potkává. Oba týmy spolu odehrály již dvacet utkání, ve třinácti z nich se radovali Orli z vítězství. Černá křídla slavila jen sedmkrát, přesto to stačilo k tomu, aby si v přivlastnila triumf v loňské čtvrtfinálové sérii play-off. Emoce, které na ledě plály v březnu, se přenesly i do letošního ročníku.

Znojemští hráči se s Linzem utkali před čtrnácti dny a opět se bylo na co dívat. Hosté přijeli jako do té doby neporažené mužstvo, které trůnilo na špici tabulky. Na jihomoravském ledě padlo devět branek. Domácí sice prohrávali o dva góly, ale hlavně díky výtečné třetí třetině, v níž se prosadili hned čtyřikrát, připravili nadšeným fanouškům dokonalý obrat ve vývoje utkání. „Jsme tým, který dokáže v rozhodující chvíli zabrat,“ těšilo po vítězství asistenta kouče Petra Hrachovinu. „Byl to úžasný zápas jak pro fanoušky, tak pro hráče. Nic mu nechybělo,“ neskrýval spokojenost autor jednoho ze znojemských gólů Lubomír Štach.

Linz doposud odehrál před svými fanoušky tři utkání a ve všech případech plně bodoval, soupeřům navíc povolil jen tři trefy. V odvetě na rakouské půdě však Orly nečeká nic lehkého. Linz se naposledy představil mezi ligovými mantinely v úterý, kdy předehrával 11. kolo s Lublaní (8:1 pro Černá křídla). Od té doby tedy mohl jen pilně trénovat a nabírat síly. Naopak Znojmo má za sebou páteční náročné utkání s Fehérvárem. Ani slibně vybudovaný tříbrankový náskok nestačil k pohodovému výšlapu pro dva body. O ty se tak nakonec muselo bojovat až do závěrečných vteřin, po jejichž uplynutí mohli začít bouřlivě slavit domácí.

Trenér Jiří Režnar se drží pravidla, že vítězná sestava se nemění, v bráně tedy opět začne Patrik Nechvátal. „Jsem velmi spokojen s naší ofenzívou, na hře dozadu ale budeme muset ještě zapracovat. Víme, že Linz je doma velmi silný, ale po dvou bodech toužíme i my,“ nechal se slyšet kouč Znojma. Ten se bude muset nadále obejít bez kapitána Jiřího Berouna, dalšího útočníka Patrika Nováka, beka Richarda Pavlikovského a trest si odpykávajícího Martina Nemčíka.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
20 10 6 3 1 73:60

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Black Wings Linz
pozice v tabulce 5. 3.
body 12 16
aktuální forma Znojmo – Fehérvár 5:4
Znojmo – Dornbirn 10:2
Graz - Znojmo 4:3
Lublaň – Linz 1:8
Bolzano - Linz 4:1
Linz – Salzburg 2:1
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 19 bodů (5 + 14) Andrew Jacob Kozek, 16 bodů (12 + 4)
nejproduktivnější obránce Jakub Grof, 12 bodů (2 + 10) Curtis Murphy, 6 bodů (1 + 5)
brankáři Patrik Nechvátal (92,0 %) Michael Ouzas (93,8 %)
využití přesilovek 35,00 % 20,45 %
úspěšnost oslabení 73,21 % 81,40 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #17 Thomas Berneker, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí: #94 Christian Kaspar, #60 Martin Smeibidlo

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Sova, Bořuta, Klimíček, Bača, Štach, Grof – Lattner, Šeda, Číp – Podešva, Pucher, Havlík – Tomas, Rehuš, Rosa – Špaček, Bartoš, Abdul – Fiala.
Ouzas – Murphy, Lukas R., MacDonald, Piche, Mitterdorfer, Fechtig, Mayrhauser, Macierzynski – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Hofer – Iberer, Oberkofler, Spannring – Baumgartner, Lukas P., Rau.