Po pauze je tu důležitý dvojboj proti Fehérváru

ÚT 20. 2. 2018
Jedenáctidenní pauza je u konce. V době, kdy v Pchjongčchangu vrcholí olympijský hokejový turnaj, se opět naplno rozbíhá boj o play-off v nadstavbě EBEL. Na Znojmo čeká důležitý dvojzápas s Fehérvárem, v němž potřebuje uspět. První díl je na programu ve středu od 18:45 v Maďarsku.
» Hvězda soupeře
Francouzský vousáč Antonin Manavian umí přitvrdit v obraně i překonat soupeřova brankáře

Fehérvár a Znojmo se po většinu sezóny nacházely na podobných tabulkových pozicích a ve velmi podobné situaci se nacházejí i nyní, šest kol před koncem nadstavbové části. Oba mezinárodní týmy jsou mimo příčky zajišťující play-off, maďarský celek má jen o dva body více než Znojmo. Proto oba soupeře zajímá jen vítězství.

Čerti z Fehérváru chytli druhý dech po výměně trenéra v polovině sezóny a z posledního místa tabulky se vypracovali v nepříjemného soupeře, který se může spoléhat na kanadského brankáře Carrutha, důraznou obranu a rychlý, produktivní útok vedený maďarským reprezentačním snajprem Janosem Harim. Ten už v letošním ročníku nasbíral 40 bodů, z toho 20 přesných zásahů.

Z dosavadních čtyř vzájemných utkání v letošním ročníku se třikrát radoval maďarský klub, pro Znojmo ale hovoří aktuální forma. V posledním kole před přestávkou Orli jasně přehráli na domácím ledě Graz 4:0, neinkasovali a získali tak na své konto druhé vítězství.

„Musíme se koukat jen na sebe. Víme, že tenhle dvojzápas proti Fehérváru bude důležitý. Pracujeme tvrdě na tréninku a doufáme, že to dokážeme přenést do zápasu a urvat v Maďarsku body," věří obránce Jan Lattner, který si minulý víkend zpestřil přípravu účastí na All Star Cupu v Bratislavě.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
34 15 14 3 2 123:118

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Fehérvár AV19
pozice v tabulce nadstavby 5. 3.
body 6 8
aktuální forma Znojmo – Graz 4:0
Villach – Znojmo 4:2
Znojmo – Bolzano 1:0
Fehérvár – Villach 1:2sn
Dornbirn – Fehérvár 4:3
Fehérvár – Graz 3:2
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 37 bodů (14 + 23) Janos Hari, 40 bodů (20 + 20)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 22 bodů (8 + 14) Antonin Manavian, 18 bodů (9 + 9)
brankář Marek Schwarz (89,50 %) MacMillan Carruth (92,50 %)
využití přesilovek 15,6 % 14,7 %
úspěšnost oslabení 76,8 % 77,5 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: Vladimír Baluška, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí: #68 Max Gatol, #51 Marton Nemeth

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Corbett, Biro, Stehlík, Tejnor, Lattner, Bořuta, Šnajnar, Zajíc – Yellow Horn, Plíhal, Číp – Novák, Bartoš, Guman – Němec, Raška, Matuš – Csamangó, Olsen, Špaček.
Carruth – Uotila, Meland, Stipsicz, Manavian, D. Szabo, Palin, B. Szabo, Kocsis – Kóger, Hari, Erdely – Lovecchio, Latendresse, Gilbert – Antilla, Luttinen, Sarpatki – K. Szabo, Reisz, Vincze.