Po přetahované na ledě Klagenfurtu se Orli radují z bodu

Zápas
ST 13. 11. 2013
Znojemští hokejisté se po desetidenní přestávce opět představili na ligovém kluzišti. S mistrovským Klagenfurtem sehráli Orli vyrovnanou partii, svého rivala dokonce mírně přestříleli.

Oba týmy se po reprezentační pauze dostávaly do hry pomaleji a v první třetině jsme se branky nedočkali. Klagenfurt a posléze i Znojmo si vyzkoušely bez většího úspěchu i přesilovou hru, ale gólmani byli prozatím bezchybní.

Poprvé se branková síť rozvlnila až s koncem 27. minuty, kdy se za záda finského maskovaného muže v dresu Jihomoravanů trefil Jamie Lundmark. Domácí se však z vedení netěšili příliš dlouho. Chvíli po polovině utkání se za Swetteho klecí hezky uvolnil Adam Havlík a přesně zavěsil. Znojmo bylo při chuti a o necelé čtyři minuty později napodobil svého kolegu z útoku Petr Beránek. Orli i nadále ostřelovali klagenfurtskou klec, ale na jistě chytajícím gólmanovi postupně ztroskotali Fiala i Lattner.

Klagenfurt se ve třetím dějství chopil iniciativy a Hovi se měl co otáčet. Stálo při něm také štěstí v okamžiku, kdy Iberer nastřelil tyčku. Tlak domácích však brzy přinesl kýžené ovoce a v čase 44:39 prosadil Michael Siklenka. Rakušané i nadále těžili ze svého náporu a krátce po vyhraném buly před Hovim vrátil vedení svým barvám Tyler Scofield.

Ani znojemští hokejisté se však nehodlali vysněných bodů vzdát a tři minuty před závěrečnou sirénou srovnal průběžné skóre Adam Havlík.. Vyrovnaný zápas tak dospěl až do prodloužení, ve kterém vystřelil bod navíc pro Klagenfurt Jamie Lundmark.