Počtem účastí v play-off se Orli řadí mezi nejúspěšnější kluby EBEL

Statistická smršť
PO 19. 3. 2018
Šestkrát ze sedmi pokusů postoupili znojemští hokejisté do play-off mezinárodní Erste Bank Eishockey Ligy. Lepší bilancí se za posledních sedm let mohou pochlubit jen tři bohaté rakouské kluby.

Vídeň, Salzburg a Linz jsou jedinými třemi kluby působící v EBEL po celou dobu znojemského působení, které se pokaždé probojovaly do závěrečných bojů o titul. I Vídeň a Salzburg však měly namále. Capitals v sezóně 2011/12 a Salzburg o rok později postupovaly mezi nejlepších osm až z posledního možného postupového místa ve spodní nadstavbové skupině. Jediný Linz drží stoprocentní bilanci i co se účasti mezi nejlepšími šesti celky po základní části týká.

Orli mají v pomyslné tabulce na děleném čtvrtém místě stejnou bilanci jako historicky nejúspěšnější rakouský tým z Klagenfurtu. V posledních sedmi sezónách se třikrát dostali do nejlepší šestky, jednou v play-off chyběli. To vše s výrazně nižším rozpočtem než výše zmíněné celky.

» Tabulka účastí v play-off
- tmavě zelená = postup a účast v TOP 6
- světle zelená = postup a neúčast v TOP 6
- červená = nepostup

Až za znojemskými barvami pak zůstávají ostatní týmy, včetně Villachu nebo Grazu, tradičních a hrdých klubů zvyklých na boje o medaile. Graz má vůbec nejhorší bilanci ze všech týmů aktuálně působících v EBEL.

Sluší se dodat, že ani jednou v play-off nechyběli také Bolzano a Záhřeb, tyto celky ale v lize působí kratší dobu než Znojmo.