Pokus číslo dva. Orli chtějí Salzburgu vrátit finálovou porážku

ST 26. 10. 2016
Dva zápasy v rychlém sledu. Ještě ve středu večer Orli bojovali na domácí půdě proti houževnatému Fehérváru, o necelých čtyřiadvacet hodin později je vyzvou v 350 kilometrů vzdáleném Salzburgu místní býci. Utkání začíná v 19:30, živě jej přenáší Sky TV.
» Hvězda soupeře
John Hughes patří mezi základní stavební kameny Salzburgu

Erste Bank lize zatím vládne trojice rakouských týmů - Vídeň, Linz a Salzburg. Posledně jmenovaný, čtvrteční soupeř Orlů, se nachází ve výtečné formě. Z předchozích osmi duelů totiž prohrál jen jednou a drží si skvělý standard - téměř 4 branky na zápas!

Zaměříme-li se na jednotlivé herní prvky Red Bullu, těžko se hledají slabiny. Úspěšnost oslabení se pohybuje na devadesáti procentech, což je druhé nejlepší číslo v celé lize. Zároveň je vůbec těžké vybojovat proti úřadujícímu šampionovi přesilovku, jelikož jde o nejdisciplinovanější tým soutěže. Pokud naopak Salzburg dostane možnost přesilové hry, v průměru každá pátá početní výhoda končí předčasným odchodem z trestné lavice.

Solnohrad se spoléhá zejména na útočné choutky Daniela Welsera, Johna Hughese, Bretta Olsona a Billa Thomase. Ti dohromady nasbírali už čtyřiapadesát bodů ve čtrnácti duelech. Zdárně jim sekunduje i ofenzivní bek Mark Flood.

Orli mají za sebou náročnou sérii domácích utkání, ve kterých dokázali ukořistit osm bodů. I díky tomu se tedy mohou chlubit stejně dobrou aktuální bilancí jako Salzburg - osm výher z devíti možných. Nikdo jiný nemá takovou formu. Půjde tedy o utkání dvou celků s nejlepší výkonností v měsíci říjnu.

Zajímavý příběh zažívá i Colton Yellow Horn, který se v prvních dvou kláních po návratu do EBEL setkává v obou případech s bývalými zaměstnavateli - Fehérvárem a Salzburgem.

Podle trenéra Jiřího Režnara je pozitivní, že je jeho tým schopný sbírat body, s herním projevem ale po zápase s Fehérvárem spokojený nebyl. "Udělali jsme tam několik chyb. Je to náročné, když hrajete hodně zápasů v řadě s tak mladým týmem. Není to to pravé ořechové. Chybí nám čtyři hráči základní sestavy a to je cítit," hodnotí Režnar.

Lodivod Orlů nemůže počítat s Patrikem Novákem, Romanem Tomasem a Janem Lattnerem. Tomáš Plíhal ve čtvrtečním zápase z důvodu nemoci pravděpodobně také nenastoupí. Jiří Beroun byl měl být po drobném zranění k dispozici.

David Bartoš doufá, že absence hráčů nebude znát a Orli najdou na ligového mistra recept. "Už proti Salzburgu hrajeme dlouho. Je to pořád stejné. Budou rychle bruslit, půjde o svižný hokej. Máme s nimi nevyřízené učty, takže jim to chceme vrátit, " burcuje Bartoš.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
35 17 14 2 2 121:115

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 7. 2.
body 22 30
aktuální forma Znojmo - Fehérvár 3:2
Znojmo - Innsbruck 2:1p
Znojmo - Dornbirn 4:3
Graz - Salzburg 4:3
Salzburg - Vídeň 4:3p
Salzburg - Villach 4:2
nejproduktivnější hráč Radek Číp, 10 bodů (5 + 5) Daniel Welser, 16 bodů (9 + 7)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 10 bodů (2 + 8) Mark Flood, 10 body (1 + 9)
brankáři Marek Schwarz (88,2 %) Bernhard Starkbaum (90,0 %)
využití přesilovek 17,1 % 18,0 %
úspěšnost oslabení 84,8 % 90,5 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#6 Patrick Gruber, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:#69 Timo Ettlmayr, #94 Christian Kaspar

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Řezníček, McMonagle, Šulák, Lakos, Stehlík, Biro, Kadeřávek – Hughesman, Bartoš, Yellow Horn – Špaček, Pucher, Číp – Vodný, Da Costa, Györi – Csamango, Wronka, Šeda.
Starkbaum - Raymond, Hochkofler, Kutlák, Flood, Viverios, Pallerstrang, Jakubitzka - Raffl, Olsoon, Hughes - Welser, Duncan, Thomas - Herburger, Schiechl, Latusa - Rauchenwald, Baltram, Cijan - Kristler.