Porazit je čtyřikrát za sebou je těžké, říká Kumstát

Aktuální zprávy
ST 6. 2. 2002
Nejlepším hráčem zápasu byl za Znojmo vybrán Pavel Kumstát, za domácí potom Ondřej Steiner. Na ledě se po delší době objevili také bývalí parťáci ze Znojma Heš s Kloboučkem.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Jan Klobouček nedostával v poslední době od trenéra Růžičky mnoho příležitostí. Nyní mu patřilo místo v obraně a nepočínal si vůbec zle. "Hrálo se mi na postu obránce dobře," sděloval sympatický hokejista. Na námitku, že to samé říkal o postu útočníka, odpověděl s vtipem sobě vlastním: "Já jsem rád, že vůbec hraju. Takže se mi hraje dobře tam, kam mě trenér postaví."

Jiří Heš se po zranění ruky dostal na led po dvou měsících. Hned po dvou zápasech jej však čeká přestávky díky olympijských her. "To mě moc netěší, v poslední době jsem si odpočinul až až. Myslím si, že kvůli několika hokejistům se liga přerušovat nemusela." Pavel Kumstát byl ale za pauzu rád: "Odpočinek nám pomůže, dobře potrénujem, pak jsou čtyři zápasy na rozehrání a připravíme se na play off, které doufám už nepustíme."

V loňském play off vznikla řevnivost mezi Slávií a Znojmem, pramenící z herního stylu obou soupeřů. Podle Pavla Kumstáta však jsou zápasy v základní části o něčem jiném. "Dneska nehráli ani tak tvrdě jako v play off. Mají kvalitní mužstvo a letos jsem je třikrát porazili, po čtvrté je to už velmi těžké."

S tím souhlasil i Klobouček: "Dneska to nebylo podobné, neobjevovaly se žádné sekyrky nebo hákování. Hrálo se v normě." Jiří Heš toto téma rozvedl trochu obšírněji: "Každý vždycky říká, že on hraje čistě a soupeři ne. O nás se říká něco, o Slavii zase něco jiného. Ale moc velkou důležitost bych tomu nedával."

"Přijeli jsme s cílem získat aspoň bod aby nás nedohnali v tabulce, podle toho jsme také začali," vracel se ještě k zápasu Pavel Kumstát. "Vedli jsme jedna nula, což nám pomohlo, ale zaspali jsme začátek druhé třetiny, i když jsme ten nástup čekali. Trochu jsme přestali hrát a do konce zápasu jsme tu ztrátu nedohnali."