Poslední zápas roku 2011, Znojmo se představí v Záhřebu

ČT 29. 12. 2011
<em>Znojmo</em> - Erste Bank Eishockey liga nabrala během vánočních svátků ďábelské tempo a v příštích dvaadvaceti dnech čeká na její účastníky devět mistrovských zápasů! Bojovat o postup do play-off tak budou téměř obden. Poslední utkání kalendářního roku sehrají čeští zástupci již v pátek 30. prosince od 19:15 v přímořské zemi, tedy v Chorvatsku. Orli se budou muset na střídačce obejít bez hlavního trenéra Martina Stloukala, který tak byl potrestán za kritiku rozhodčích.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Klub hokeja na ledu Medveščak Zagreb, tak zní celý název jediného chorvatského zástupce v EBE lize, kterou hrají Medvědi od roku 2009 a do příchodu Znojma byli nejmladším účastníkem rakouské soutěže.

Mužstvo pod taktovkou kanadského trenéra Martyho Raymonda se po jednatřiceti kolech nachází na překvapivém třetím místě. Na první Linz ztrácí dvanáct bodů a poslední Jesenici utíká o pouhých sedmnáct bodů.

⇒  Zápasy Znojma a Záhřebu jsou často vyhecované

Záhřeb patří mezi čtyři týmy, které překonaly hranici 100 vstřelených branek, a pochlubit se může také výbornou defenzivní hrou. Gólmani Michael Ouzas a Robert Kristian pustili za svá záda jen 79 puků, což je nejméně ze všech jedenácti týmu ligy. Stejně tak mají Chorvati nejlepší přesilové hry v soutěži. Procentuální úspěšnost jejich využití se pohybuje okolo čísla 25.

Přestože je soupiska Medveščaku plná Kanaďanů a Američanů, dominuje na prvním místě týmových statistik domácí hráč, a to forward Ryan Kinasewich, který zaznamenal prozatím sedmnáct branek a na čtrnáct přihrál. O tři body méně má Kanaďan Greg Day. Nejproduktivnějším obráncem je momentálně Chorvat Andy Sertich se jednadvaceti kanadskými body (5 + 16).

Již tři mistrovské duely mezi sebou sehrály týmy Znojma a Záhřebu. Ve druhém kole padli Orli v Chorvatsku až po samostatných nájezdech 3:4, avšak v jedenáctém kole porazili svého soka před svými fanoušky jednoznačným poměrem 8:2. Na konci listopadu prohráli na stejném místě 1:5. Zápasy s Moravany si oblíbil již zmiňovaný Ryan Kinasewich, který v těchto třech partiích zaznamenal šest kanadských bodů.

Z kabiny Orlů

Znojmu se po druhé reprezentační pauze daří střídavě. Nejprve vybojovalo bod v Klagenfurtu, následně zvítězilo doma nad Jesenicí, ovšem poté přišly dvě prohry s Fehérvárem a ve středu nestačilo po dobrém výkonu znovu na Klagenfurt. Nyní vstupují do čtvrté čtvrtiny základní části. S každým soupeřem se utkají již jen jednou.

⇒  Útočník Mike Danton (1 + 0)

„Máme velmi energicky a technicky zkušený tým, který může porazit každého. Atmosféra v hledišti je neuvěřitelná. Do středeční dohrávky s Klagenfurtem jsem nemohl nastoupit, a tak jsem sledoval zápas jen z hlediště. Atmosféra byla úchvatná! Fanoušci celý zápas bubnovali, zpívali a povzbuzovali. Přestože jsem hrál již v několika dobrých soutěžích, takovouto formu fandění neznám,“ rozplývala se nová posila Orlů Kanaďan Mike Danton.

Orli by měli v Záhřebu nastoupit v kompletním složení. Do zápasu s Klagenfurtem již zasáhl také Adam Havlík, který musel odstoupit z utkání s Fehérvárem. Jediným mužem, bez kterého se budou muset hokejisté na střídačce obejít, bude hlavní trenér Martin Stloukal. Ten totiž vyfasoval trest v podobě zákazu vstupu na trenérskou lavičku během následujících pěti duelů. „Nemyslím si, že to bude zas tak špatné. Známe systém, který po nás trenéři vyžadují. Jeho přítomnost na střídačce budeme samozřejmě postrádat, ale víme, jak máme hrát,“ uzavírá Danton.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Peter Gebei (HUN), Christian Kaspar (AUT)
Čároví: Attila Nagy (HUN), Trpimir Piragic (CRO)

Sestavy z posledního utkání

KHL MEDVEŠČAK: Kristan (Ouzas) - Letang, Waugh, Sertich, Martinović, Pokulok, MacAulay, Rajsar, Šijan - Kinasewich, Prpic, Banham - Truhno, Day, Zanoški - Brine, Naglich, Kostović - Kanaet, Blagus, Koren.

ORLI ZNOJMO: Kacetl (Landsman) - Stehlík, Škadra, Hájek, Štach, Pláněk, Vosátko, Bořuta, Trojan - Lattner, Šeda, Kanko, Říha, Pucher, Havlík, Jarůšek, Bartoš, Komínek, Beroun, Haman, Staněk.

Další zápasy 35. kola

Sapa Fehérvár AV19 - EC Red Bull Salzburg