Poslední zkouška před play-off, Orli odjíždí lovit Žraloky

ČT 21. 2. 2013
<em>Znojmo</em> - Myšlenky znojemských hokejistů i jejich příznivců se již upínají k play-off. Před nedělním startem vyřazovacích bojů čeká na Orly ještě jedna ostrá prověrka - duel s Innsbruckem. Žraloci se pohybují až na samotném dnu ligových vod a ve svém závěrečném představení před domácími diváky nemají co ztratit. Znojmo zase touží splatit soupeři porážku z prvního kola nadstavby a potvrdit tak svou formu před nejdůležitější fází sezóny. Páteční utkání začíná v 19:15.

Představení soupeře

Stejně jako v základní části, také v nadstavbě se Innsbruck brzy pasoval do role outsidera. Mužstvo kanadského trenéra Daniela Nauda ukořistilo v devíti zápasech pouze čtyři body a z posledního místa v jejich premiérovém ročníku Erste Bank ligy již není úniku.

Žraloci a Orli se spolu v nadstavbové části soutěže již jednou střetli. V rámci prvního kvalifikačního kola se Innsbruck představil na znojemském ledě, kde překvapivě zvítězil 3:2 díky gólu Insany ze 60. minuty utkání. Jihomoravané se z úvodní porážky dokázali oklepat a s přehledem si zajistili účast v play-off, Rakušanům jejich výhra paradoxně příliš nepomohla. Další body si poté připsali pouze v domácím duelu s Lublaní.

Nejproduktivnějším hráčem Innsbrucku je Francis Lemieux (16 + 24), jemuž na záda dýchá Aaron Fox (15 + 23). V čele bodování obránců je urostlý Američan Jonathan Insana (6 + 15). V brankovišti dostává Rakušan Patrick Machreich (88,9%) více prostoru před italským reprezentačním gólmanem Thomasem Tragustem (86,8%), oběma však patří pozice až ve třetí desítce statistik ligových brankářů.

Na klub z Tyrolska čeká poslední zápas v letošním ročníku EBEL, který navíc odehraje před domácími fanoušky. „Znojmo jsme již dvakrát porazili, chceme zvítězit i potřetí. Hráči jsou namotivovaní. Chceme, aby naši fanoušci viděli na konci sezóny výhru,“ prohlásil kouč Žraloků Daniel Naud.

Z kabiny Orlů

Pro Znojmo nejdůležitější a nejnapínavější část ligy teprve přichází. Po nedělním vítězství v Lublani, které Orlům definitivně zajistilo play-off, si znojemští hráči smlsli v úterním domácím klání i na Buldocích z Dornbirnu. Po gólech Jarůška, Fialy, Komínka, Henryho, Urama a Lattnera zvítězili 6:2 a zdravé sebevědomí Jihomoravanů tak mohlo opět poskočit o stupeň výše.

Jan Šeda se po zranění vrací na znojemskou střídačku

Duel v Innsbrucku již nemůže nijak zamíchat pořadím obou týmů, dá se tedy očekávat bezstarostný hokej. Hlavně Orli si také chtějí vyzkoušet herní varianty, které by poté mohli použít ve vyřazovacích bojích. Do sestavy Znojma se po delší odmlce zapříčiněné zraněním vrátí dvojice útočníků Jan Šeda a Martin Podešva. V bráně Orlů by se měl představit Ondřej Kacetl.

Lídrem bodování znojemského týmu je stále Richard Jarůšek (25 + 25). Trojici nejproduktivnějších hráčů Znojma ještě doplňují Kim Strömberg (19 + 20) a Peter Pucher (10 + 24). V konkurenci obránců nasbíral nejvíce bodů Lubomír Štach (6 + 22). V čele nejpevnější obrany nadstavbové části soutěže (jen šestnáct inkasovaných branek v devíti zápasech) se střídají Filip Landsman (92,3%) a Ondřej Kacetl (92%).

6. kolo: Znojmo - Innsbruck 5:3
16. kolo: Innsbruck - Znojmo 6:5sn
30. kolo: Innsbruck - Znojmo 1:2
44. kolo: Znojmo – Innsbruck 5:1
Q1: Znojmo – Innsbruck 2:3

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Thomas Berneker #17, Roland Kellner #19
Čároví: Florian Hofer #66, Trpimir Pigaric #83

Sestavy z posledního utkání

HC TWK Innsbruck “Die Haie“: Machreich – Pittl, Insana, Switzer, Manavian, Stern, Pedevilla – Schennach B., Bartlett, Höller – Echtler, Lemieux, Mössmer – Hörtnagl, Fox, McGregor – Schennach V., Steiner.

ORLI ZNOJMO: Landsman - Wharton, Pláněk, Henry, Štach, Sova, Kulmala, Tichý, Bořuta - Strömberg, Fiala, Havlík - Lattner, Bartoš, Beránek - Müller, Pucher, Uram - Komínek, Beroun, Jarůšek.

Další zápasy 10. kola nadstavby

Dornbirner EC - EC Red Bull Salzburg