Postřeh #1: Zajíci se počítají až po honu

Rozhovory
ST 2. 10. 2002
K r e f e l d - <b>Patrik Augusta</b> neprožívá úplně ideální vstup do sezóny. Jeho Krefeld dokázal v osmi zápasech nové sezóny zatím jen dvakrát vyhrát a Patrik zatím vstřelil jen jednu branku. "Navíc jsem o posledním víkendu zůstal ležet doma s horečkou," dodává syn nového trenéra havířovských hokejistů.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Tvůj otec jde do Havířova, jak se na to díváš? Havířov je na tom dost bídně..
Jsem rád, že táta zase trénuje. Určitě se už na to těšil. Je skvělej trenér a opět má možnost předat své zkušenosti dalším hráčům. Havířov má mladé mužstvo, o to víc může mladé hráče naučit. Je to pro něj další výzva v jeho trenérské kariéře.

A co když neuspěje? Bude se o něm říkat, že umí trénovat jen dobré hráče a v lize hraje u dna tabulky. Nezkazí si tím jméno?
Ne, toho se nebojím. To snad už ani nejde, aby ztratil svoje jméno. Možná se zapomíná, on nejen že vyhrál třikrát mistra světa, ale taky dvakrát českou ligu. Určitě tam jde s tím, aby udělal nejlepší práci a týmu pomohl.

Jak vůbec na mužstvo působí fakt, když se mu vstup do sezóny vůbec nepovede? Asi to není nic příjemného.
Nám se letos vstup opravdu nepovedl. Je to jisté zklamání, ale máme podobné mužstvo jako vloni a tedy víme, že jsme schopni hrát nahoře.

Řeší se v Německu také situace nejčastěji výměnou trenéra?
Tak samozřejmě, v novinách se spekuluje o všem možném, i o výměně trenéra. Myslím si, že na takové věci je ještě čas, věřím, že se nám to podaří otočit.

Jak moc je vstup do sezóny důležitý? Znojmo v posledních sezónách nezačalo nejlíp a přesto to potom dotáhlo do play-off.
Vím, že se letos Znojmu daří, hlavně ať jim to vydrží až do konce. Dobrý start je důležitý pro pohodu mužstva a všeho kolem, ale určitě dobrý konec je důležitější. Zajíci se počítají až po honu.
Ty sám asi nebudeš moc spokojen, zatím jenom jedna branka, čím to je?
Kdybych věděl, čím to je, že nedávám branky, tak už je určitě zase dávám:-). Ono to zase přijde. Zatím jsme odehráli jenom 8 zápasů. Zítra hrajeme znovu, tak snad už nám to vyjde. Zdravím všechny ve Znojmě!