Poučili jsme se z chyb, těší střelce Jiřího Berouna

Rozhovory
ČT 10. 2. 2011
<em>Znojmo</em> - Předkolo play off je v plném proudu. Orlům se ve čtvrtek večer podařilo na domácí půdě vyrovnat sérii s Benátkami nad Jizerou. Hvězdou večera se stal Jiří Beroun, jenž prostřelil benáteckého gólmana Vošvrdu v první minutě nastaveného času. „Hráli jsme do těla, dobře bruslili a měli lepší pohyb,“ pochválil výkon orlího týmu střelec vítězné branky.

Gólů sice znojemští diváci ve čtvrtek moc neviděli, avšak herní projev se musel líbit. Orli oproti prvnímu vzájemnému zápasu s Benátkami zlepšili svůj herní projev a již od prvních minut dávali znát svoji agresivitu. „Hned od úvodu jsme začali lépe,“ věděl po odvetném duelu útočník Jiří Beroun.

⇒  Jiří Beroun (14 + 9) hájí dres Orlů od roku 2002

První branka přesto padla až v polovině utkání, a to na straně Benátek. Orli však měli více ze hry a svého soka jednoznačně přestříleli. Kýžené vyrovnání přišlo o pět minut později. Přesnou mušku měla momentálně extraligová posila Karel Plášek. To bylo ale z pohledu gólů v základní hrací době vše: „Zápasy v play off jsou takové. Hraje se 0:0, 1:1 a pak rozhodne až prodloužení nebo nájezdy,“ konstatoval třebíčský rodák.

Taktéž obranná hra se domácím dařila lépe než v předchozím dni. Hosté unikali do brejků jen stěží. „Hráli jsme dobře do obrany a vyvarovali se chyb, které jsme dělali včera. To se nám opravdu povedlo.“

O vítěznou branku po sedmapadesáti sekundách prodloužení se postaral právě Jiří Beroun: „Padlo to tam a série je 1:1, takže super.“ Přesto se na druhé brance svěřenci trenéra Soudka hodně nadřeli. Hosté totiž přijeli na jih Moravy s vynikající obranou a ještě lepším gólmanem. „Benátky jsou takové. I minulý rok hrály defenzivně. Dohrávají souboje a hrají takový plašný hokej, který je založený na bruslení. My se musíme přizpůsobit a podat stejný výkon jako ve čtvrtek. S tím můžeme být úspěšní.“

Červenobílá letka si dlouho neoddechne. Již v sobotu pokračuje série na horkém ledě Benátek nad Jizerou. Cíl je jasný: „V Benátkách musíme uhrát minimálně jeden zápas a vrátit to do Znojma. Nebo rozhodnout už tam.“

Milan Kastner: Čeká nás ještě dlouhá série

Ani trenér Milan Kastner nezapomněl vyzdvihnout mužstvo a pochválit ho za předvedený výkon: „Hráli jsme velice dobře do těla a zodpovědně dozadu, takže si myslím, že nás bude čekat ještě dlouhá a těžká série.“

⇒  Trenéři Orlů

Rozdílů ve hře bylo oproti středečnímu zápasu mnoho. „Lépe jsme se hýbali, hráči měli daleko větší vůli získat kotouč a více jsme bojovali. To vše nám ve středu chybělo. Myslím si, že nám možná trochu svazovalo nohy i to domácí prostředí. Bylo na nás vidět, že dnes ten zápas byl o něčem jiném,“ zhodnotil odvetné utkání muž stojící na střídačce po boku Karla Soudka.

Orli své ambice na postup do čtvrtfinále netají. Rozhodnou by chtěli již ve středních Čechách, avšak připouští si, že by se série mohla vrátit v úterý zpět do Hostan arény. „Hrajeme tak, abychom postoupili do play off. Je to pro nás hodně důležité,“ prozradil cíle Kastner.

Další z pozitivních zpráv může být i návrat Aleše Staňka na ledovou plochu. Druhý nejproduktivnější útočník Znojma měl problémy s třísly. S týmem momentálně trénuje a do zápasu by měl zasáhnout v sobotu. „Aleš Staněk je připravený na to, aby v co nejbližší době naskočil do utkání. Tříslo je ale taková věc, která se ráda obnovuje. Doufejme, že to bude v pořádku,“ uzavřel trenér.