Později bychom rádi tým posílili ještě o jednoho či dva beky, prozradil Jiří Režnar

Rozhovory
ST 3. 9. 2014
Znojmo si v úterý proti Mountfieldu spravilo chuť. Proti extraligovému soupeři si s chutí zastřílelo a po třech prohraných utkáních znovu zvítězilo. Trenér Jiří Režnar mluví v následujícím rozhovoru o zápase, marodce i podobě kádru.

Poslední domácí přípravné utkání se pro Orly začalo vyvíjet dobře. Po trefách Petera Puchera a Radka Čípa ze samostatných úniků se dostali do dvougólového vedení. O dvě minuty později však soupeř snížil, během přesilové hry vyrovnal a minutu před první sirénou se dokonce dostal do vedení. „Byly to špatné góly. Ten druhý jsme dostali v oslabení po zbytečném faulu,“ hněval se po utkání trenér Jiří Režnar.

Od začátku druhé dvacetiminutovky však převzal otěže duelu znovu domácí celek. „Řekli jsme si, že musíme hrát disciplinovaněji a od té doby to vypadalo, myslím si, slušně,“ pokračoval kouč. Znojmo skórovalo v průběhu deseti minut čtyřikrát a o vítězi bylo rozhodnuto.

Kouč Jiří Režnar udává hráčům často pokyny během zápasu

Deset dní před startem EBEL ligy se však tým potýká s poměrně obsáhlou marodkou. Do utkání nezasáhli útočníci Jiří Beroun, Marek Špaček a obránci Martin Bača, Jiří Klimíček. První jmenovaný má ze zápasu s Mladou Boleslaví zraněné pravé oko. „Jirka Beroun už s námi byl v úterý dopoledne na ledě. V pondělí by se mohl vrátit do sestavy. Špaček, Klimíček a Bača mají teploty, a tak jsme je nechali doma v posteli. Po zápase za mnou navíc přišel i Adam Havlík, že mu není dobře, takže uvidíme, jak se to celé vyvine,“ vyjadřuje se znojemský lodivod k marodce.

„V pondělí jsme měli pohovory s jednotlivými hráči. Řekli jsme jim, co od nich v této sezóně očekáváme a jakou pozici by měli zastávat v mužstvu,“ prozradil a zároveň odkryl i hádanku ohledně gólmanů. „Ligu by měl v brance začít Lukáš Cikánek, je to již zkušený gólman. Patrik Nechvátal mu zatím bude krýt záda.“ Tomáše Tomka, třetího brankáře, stále trápí zraněná ruka a o místo jedničky se tak bude muset po svém návratu na led porvat.

V posledních dnech opustil tým bek Marek Drtina. „Nepřesvědčil nás svými výkony, a tak jsme se rozhodli nenabídnout mu smlouvu,“ zdůvodňuje. Naopak na zkoušce uspěl jednadvacetiletý Jiří Klimíček. „Je to opět otázka toho, koho a za kolik můžeme do Znojma přivést. Kdybychom měli na jednoho obránce půl milionu, tak samozřejmě angažujeme pětadvacetiletého komplexního beka na oslabení. Máme ale daný rozpočet a toho se musíme držet. Momentálně tedy padla volba na Jirku Klimíčka.“

Znojemská soupiska tak čítá tři brankáře, osm obránců a patnáct útočníků. „Sezónu zahájíme v takové podobě, v jaké to je, ale později bychom se chtěli poohlédnout ještě po jednom nebo dvou obráncích,“ uzavírá rozhovor.