Před přestávkou zavítají Orli do Prahy

Naši soupeři
SO 3. 11. 2007
<em>Znojmo</em> - Na domácím ledě si hokejisté Znojma získali třemi výhrami v řadě respekt soupeřů, ovšem jako hosté příliš bodů nesbírají. Ani v neděli k tomu nebudou mít ideálního soupeře, čeká je Slavia Praha, která se přetahuje s Libercem o první příčku. Orli však rádi chodí soupeřům do těla a malé kluziště v Sazka Areně by jim mohlo hrát do karet. Úvodní vhazování padne mezi hokejky v 17:00.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Trenér Růžička se letos ukázal jako velký taktik. Jeho mužstvo se hodně obměnilo a nezaznamenalo v přátelských zápasech příliš dobré výsledky, ale slavistický kouč hráčům stále věřil a ti se mu hned od začátku ligy začali odvděčovat.

V průběhu soutěže se dokonce usadili na špici tabulky, ze které je sesadil až v minulém kole Liberec, jelikož Pražané narazili v Třinci na skvěle chytajícího brankáře Vojtka a podlehli 0:4. Ovšem se střílením gólů nemá celek z hlavního města problém a se 71 brankami je v této činnosti nejlepší v soutěži. V posledním domácím utkání dokázala Růžičkova garda porazit 5:1 Spartu. Slavia je nejvíce nebezpečná ve druhé třetině, kterou dokázala v osmnácti duelech třináctkrát vyhrát a pouze dvě prohrála.

Klubovému bodování vládne Roman Červenka, který vstřelil jedenáct branek a na dalších sedmi zanechal svoji stopu v podobě přihrávky. Zajímavé číslo v kategorii +/- patří Tomáši Žižkovi, který má na svém kontě +17 bodů. Velkou pozornost poutal návrat Radka Dudy a tvrdý útočník zatím ukazuje, že bude týmu velmi platný. Do dobré formy se v poslední době dostal také brankář Adam Svoboda. Slavia má kompaktní a dobře fungující mužstvo, které by mělo letos bojovat o nejvyšší příčky.

foto
⇒ Ani Martin Růžička, autor dvou přesných asistencí, nemohl být spokojen po domácí porážce se Slavií.

V prvním letošním utkání nevyšel Znojmu vstup do utkání a již v páté minutě prohrávalo 0:2. Domácím se nedařilo zakončení a soupeř postupně zvýšil na rozdíl čtyř branek. Za Orly skóroval až dvanáct minut před koncem Erat po přihrávce Růžičky, který se o chvíli později dalším přesným pasem podílel na gólu Pláška. To vneslo nervozitu na slavictické hole a snížit na 3:4 dokázal Haman. Další snaha domácích zůstala již bez úspěchu a Pražané uhájili těsné vítězství.

Znojmo nemůže pro zápas v Sazka Areně počítat s Jaroslavem Svobodou, Pavlem Mojžíšem a Lukášem Chmelířem. Otázkou zůstává start Martina Růžičky. Naopak domácí tým by měl nastoupit v plném složení.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Švrček, Jareš, Tesařík, Bičánek, Štach, Kotaška, Chvátal - Erat, Dopita, Selingr - Padělek, Haman, Plášek - Kucharczyk, Meidl, Beroun - Demel

HC SLAVIA PRAHA: Svoboda - Žižka, Kadlec, Vašíčšk, Drtina, Sloboda, Hlavačka, Kolařík, Němeček - Hruška, Tomica, Beránek - Micka, Rataj, Sup - Bednář, Červenka, Vondrka - Doležal, V. Růžička ml., Duda