Předkolo bez jediného zaváhání

Aktuální zprávy
ČT 1. 3. 2007
Z n o j m o - Pro letošní ročník extraligy byla zavedena novinka v podobě předkola Česká pojišťovna play off O<sub>2</sub> extraligy, která se mimo jiné týkala také Znojma. Do bojů o čtvrtfinále vlétli Orli proti Kladnu, jenž začínalo na domácím ledě. Znojemští hokejisté se však v předkole dlouho neohřáli, předvedli výborné výkony ve dvou utkáních na kladenském stadionu, poté dokázali v Hostan aréně otočit nepříznivý stav a mohli tak slavit postup mezi nejlepší osmičku klubů.

Orli vydřeli postup do vyřazovacích bojů až v posledním utkání, když dokázali získat tři body na ledě Karlových Varů. Ovšem zároveň s radostí přišla i ztráta, když se na konci utkání zranil kapitán Znojma Radim Bičánek. Později se ukázalo, že musí na operaci s prasklinou kotníku a sezóna pro něj pravděpodobně skončila. Navíc na marodce stále zůstával Roman Erat a nově přibyl i Ivo Kotaška.

Do prvního střetnutí tak musel trenér Miloslav Hořava nasadit obránce Švrčka a Štacha, aby zacelili díry v obraně. Orli začali skvěle a už v 2. minutě je poslal do vedení Tvrdík. Rabat sice dokázal vyrovnat, ale branky Kříže a Říhy poslaly Znojmo do dvoubrankového vedení a na tom, že úvodní klání vyhrají hosté, už nic nezměnil ani gól Procházky na konečných 2:3 z pohledu domácích.

Hned druhý den byl na programu další zápas a domácí Rabat musel zvítězit, protože odjíždět za stavu 0:2 na jih Moravy by pro ně bylo velmi nepříjemné. Naopak Znojmo mohlo jít do utkání v psychické pohodě a získat ještě něco navíc. Orli byli znovu týmem, který otevřel gólový účet zápasu, když se puku zmocnil Meidl a pěknou individuální akcí překonal Orcta. Kladenští srovnali zásluhou Bělohlava, ale poslední slovo si vzal znojemský Svoboda, který se bravurně zbavil svých strážců, položil si Orcta a nekompromisně zavěsil.

Na třetí duel se hráči přesunuli do Hostan arény a domácím se do sestavy vrátil Kotaška. Kvalitní výkony znojemského mužstva spolu s důležitostí zápasu přilákali více než slušnou diváckou kulisu. Kladno potřebovalo jít tvrdě za úspěchem a jeho snažení naplnili hned v úvodu Kalla a Horna, kteří poslali hosty do vedení 2:0. Poté ale dobře postavený Plášek snížil na 1:2 a ještě před polovinou utkání vyrovnal Kříž. V 57. minutě popravil Kladno tahoun Orlů Dopita, když vzal odpovědnost na sebe a brankou na 3:2 rozhodl celou sérii.

Znojmo předvedlo sílu jako celek a i bez dvou zraněných opor dokázalo vyhrát všechny zápasy. Kladno, které mělo po základní části nejlepší útok v extralize, dokázalo dát Orlům pouhých pět branek ve třech utkáních. V předkole ukázali svůj přínos pro mužstvo hlavně zkušení hráči jako Dopita, Svoboda, Kříž a především brankář Trvaj, který svými zákroky zmařil nespočet kladenských šancí.