Předkolo je úspěch, hodnotí Dopita

Aktuální zprávy
ČT 28. 2. 2008
<em>Znojmo</em> - Pro <b>Jiřího Dopitu</b> byla letošní sezóna smolná. Když se po operaci a rekonvalescenci dostal do herní pohody, byl den před koncem loňského roku nešetrně sražen v Kladně a poranil si znovu již několikrát spravované koleno. Nezbylo, než podrobit se další operaci. Vypadalo to, že je pro něj letošní sezóna ztracena. Jenže velký bojovník se dokázal obdivuhodně dát dohromady a již v neděli nastoupil do prvního zápasu předkola play off v Třinci. Bohužel ani on nepomohl Orlům k postupu do čtvrtfinále extraligy.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Brzký návrat do sestavy byl překvapivý, ale bylo vidět, že to ještě nebylo ono.
Nejvíc mě mrzí, že tady ty zápasy nebyly ještě o týden posunuté. Pro mě to bylo špatně načasované. O týden později bych na ledě vypadal jinak.

Proč jste tedy nastoupil?
Trošku tady proběhla chřipková epidemie, mančaft to oslabilo a kluci se v závěru základní části úplně vyždímali. Stálo je to hrozně moc sil. Vím, že první zápas to ode mne nebylo ideální, ale trochu nám sestavu zkomplikovalo Jardovo vyloučení. Myslel jsem si, že bych si druhý zápas odpočinul. Pak se ještě zranil Radim Kucharczyk. Dnes už jsem se cítil dobře a je to škoda, že končíme.

Byli jste ale v třetím zápase Ocelářům více než zdatným soupeřem.
Dnes jsme podali dobrý výkon a kdyby to po první třetině bylo dva nebo tři nula, tak se tomu nikdo nemohl divit, protože Třinec měl možná jen jednu nebezpečnou střelu za celou třetinu. Nás trápila zase střelecká nemohoucnost. Kdyby nám v první třetině něco spadlo, hrálo by se nám lehčeji a zápas by se vyvíjel určitě jinak. Je to škoda, věřili jsme, že doma určitě budeme oba zápasy hrát.

Naráželi jste na výborného Vojtka. Opravdu to byl takový problém jej překonat?
Při Vojtkovi stálo štěstí a samozřejmě pochytal i spoustu šancí. Má výbornou formu a myslím si, že nás tím porazil. Už druhý zápas v Třinci jsme měli první třetinu lepší a taky jsme se střelecky neprosadili.

Říká se, že v play off rozhodují brankáři. Byl Vojtek o tolik lepší než Kameš?
Jarda odchytal výbornou sérii. Spíš byl problém v tom, že jsme rychle po základní části zase hráli. Neměli jsme čas na nějakou regeneraci, odpočinek. Nebylo to až tak o výkonu brankářů, ale spíš o naší střelecké nemohoucnosti.

Když přihlédneme k ohromnému počtu zranění a nemocí, která postihla v této sezóně Znojmo, je účast v předkole úspěch?
Určitě je to úspěch. Měli jsme horší vstup do sezóny, ale prostřední část byla dobrá. Zranění nás trápila celou sezónu, byla tam nějaký ramena, kolena a pak se k tomu ještě přidala chřipka. Určitě to mělo velký vliv. Závěr se dohrával na pár lidí a kluci ztratili opravdu hrozně moc sil. Vzhledem k tomu, jak se sezóna vyvíjela, je předkolo úspěch. Jen jsme si mysleli, že to protáhneme minimálně na čtyři pět zápasů.

Vy osobně jste se sezónou spokojen?
Myslím si, že do svého vyřazení na Kladně jsem podával slušné výkony a cítil jsem se výborně.

Ten osudný zákrok na Kladně byl faul?
Na videu to bylo vidět, že mi šel úmyslně do kolena.

Snažili jste se nějak bránit? Protestovat?
U nás se to řeší tak, že musí být protest podaný do dvanácti hodin po skončení zápasu. Hrálo se to den před Silvestrem a nějak se to promeškalo. Díval jsem se na to s odstupem dvou nebo tří dnů a podle mě to byl jasně likvidační faul. Pokud se nebudou trestat tyhlety zákroky, tak hráči mezi sebou nebudou mít žádnou úctu.

V NHL je běžné, že hráč, který zraní hvězdu, je při nejbližší příležitosti potrestán…
Neuznávám, že by se někdo za mě měl mstít. Od toho jsou lidi, kteří hokej řídí, nezávisle na tom, jestli dáme protest nebo ne. Od toho je video, delegát a mělo by se to dodatečně potrestat. On tehdy dostal stěží dvě minuty, a to jen proto, že přijel čárový a nahlásil faul. Nestěžuju si, ale hodně mi to ovlivnilo konec sezóny.

Co budete dělat dál?
Teď nevím, teprve jsme skončili. Co já budu dělat dál, nevím, ale samozřejmě budu sledovat hokej v Olomouci. Jak to bude ve Znojmě, taky nevím, ale určitě nějaké pokyny dostaneme.

Máte ještě ve Znojmě smlouvu?
Smlouvu nemám, ale rozhodně chci extraligu ještě minimálně příští rok hrát. Nemám problém s tím, že bych se nedokázal na příští sezónu připravit a že bych nebyl platný hráč, pokud budu zdravotně v pořádku. Určitě další sezónu budu ještě hrát.

Jak to bude s extraligou ve Znojmě?
S tím já nemám vůbec nic společného. Je to na rozhodnutí Jardy Vlasáka, a ten řekl, že se rozhodne po skončení sezóny.