Předplzeňská smršť

Statistická smršť
ČT 29. 11. 2001
Před zápasem v Plzni sužují naše Orly zranění a nemoci. Marek Uram, který je historicky nejlepším střelcem ve vzájemných duelech, by však chybět neměl a mohl by navázat na svých osm branek z osmi utkání, ve kterých nastoupil. Další statistické zajímavosti a aktuální novinky z obou táborů hledejte v samotném článku. Smršť před zápasem se Spartou přineseme zítra.

Plzeň-Znojmo

Bilance
1999-002000-012001-02
10/10 PLZ-ZNO 5-1
2/11  ZNO-PLZ 3-1
23/1  PLZ-ZNO 4-2
10/3  ZNO-PLZ 0-1
7/10  ZNO-PLZ 4-0
21/11 PLZ-ZNO 1-3
16/1  ZNO-PLZ 6-3
4/3   PLZ-ZNO 7-5
11/9  PLZ-ZNO 4-2
14/10 ZNO-PLZ 2-6

Celkem 10-6-0-4 28-32. V prvních dvou sezónách byla bilance naprosto vyrovnaná, v letošní sezóně se dvakrát radovala Plzeň. Ani jeden zápas v historii neskončil remízou.

Plzeň má v současné době sérii čtyř vítězství za sebou, které Keramiku dovedly až na osmou příčku, tedy před Znojemské Orly. Plzeň dokázala porazit doma Slavii, zvítězit ve Vítkovicích, doma si potom poradila s Českými Budějovicemi a vyhrála i v derby v Karlových Varech. Práce nového trenéra Fardy je tedy vidět.

Znojmu se příliš nedaří. Poslední dva zápasy v Karlových Varech a v Třinci shodně prohrálo 1-3, úterní dohrávané kolo již měli Orli za sebou ze 12.září.

Kanadské bodování - Plzeň
1 Josef Straka      26 27 (12+15)
2 Zdeněk Sedlák     26 20 (12+8)
3 Dušan Andrašovský 26 18 (9+9)
4 Michal Dvořák     26 16 (5+11)
5 Josef Řezníček    26 14 (2+12)
Josef Straka má v posledních zápasech dobrou formu, která jej vynesla až na osmou příčku mezi všemi extraligovými hráči.

Kanadské bodování - Znojmo
1 Marek Vorel  25 19 (8+11)
2 Marek Uram   26 16 (8+8)
3 Peter Pucher 26 16 (4+12)
4 David Havíř  26 15 (6+9)
5 Tomáš Jakeš  26  9 (4+5)
Zajímavost: v první šestce kanadského bodování Znojma jsou tři obránci.
Brankáři:
4. Libor Barta     21 2.22 93.08
8. Oldřich Svoboda 24 2.62 92.36
Oba mají dva zápasy s čistým kontem.

Pravděpodobné sestavy
Plzeň: Barta - Výborný, Řezníček, Mazanec, I. Vlček, Jiří Hanzlík, Veber - Dvořák, J.Straka, Andrašovský - Vostřák, Krátoška, Brabenec - Duda, M. Straka, Z.Sedlák - Topol, Voskár, Volák.

Znojmo: O.Svoboda - Soudek, Havíř, Pavel Kumstát, Jakeš, Holík, Klimeš - Vorel, Plášek, Pucher - Uram, Haman, V.Král - Barus, Milan Procházka, Pazourek

Benák a Král proti svým?
Václavové Benák a Král jsou ve Znojmě na hostování právě z Plzně. Ve svém mateřském klubu se jim nedařilo podle představ a proto byli posláni do Znojma. Václav Benák se stal ihned platným členem znojemské obrany a již si připsal i dva body za gól a nahrávku. V předminulém zápase si však poranil palec na ruce a tak je jeho start v pátečním zápase nepravděpodobný. To Václav Král ve znojemském dresu nebodoval. Gólu však byl již blízko, ale jeho dorážka v zápase s Třincem nakonec přes brankovou čáru neprošla, což dokázal i videozáznam. V dresu Plzně se Královi podařilo vstřelil Znojmu v deseti vzájemných zápasech jednu branku.

Zranění trápí Znojmo
Hned několik hráčů základní sestavy bude chybět Orlům. Poté co se zdálo, že je již tým s výjimkou Finka zdráv, začaly potíže nanovo. O zraněném palci Benáka jste si již mohli přečíst, v zápase s Třincem chyběl na střídačce náhradní brankář Kudrna pro bolesti zad, v poslední minutě stejného zápasu si vykloubil rameno obránce Heš a bude chybět nejméně do konce roku. V průběhu zápasu navíc odstoupil Plch, kterého zmáhá chřipka. Foltu nepustilo obnovené zranění nohy na led už na předchozí dva zápasy a když k tomu připočteme dlouhodobě chybějícího Finka, dostaneme pěknou řádku marodů.

Trenér Farda Plzeň pozvedl
Po nástupu trenéra Fardy na lavičku Keramiky za odvolaného Lišku se sice Plzeň nerozjížděla nijak oslnivě, ale v současné době má za sebou již šňůru čtyř vítězství v řadě, která ji vynesla do pozic v tabulce, zajišťující postup do play off. Po hrozivém začátku ligy téměř nemyslitelná věc! V první osmičce je Plzeň právě na úkor Znojma, které z ní po dohrávaném druhém kole vypadlo.

Jako den a noc
Stoprocentně obráceně vypadají výsledy Plzně a Znojma v první a druhé čtvrtině extraligy. Zatímco v té první se oba týmy plácaly na druhém, resp. třetím místě od konce, za posledních dvanáct zápasů jim patří v pomyslné tabulce třetí a čtvrtá příčka, hned za bezkonkurenčními Zlínem a Spartou! Zdá se, že špatný začátek je tedy opravdu minulostí.

Josef Straka má formu
Centr prvního plzeňského útoku se v posledních zápasech rozstřílel a stal se nejproduktivnějším hráčem Keramiky. V současnosti má na svém kontě 27 bodů za dvanáct gólů a 15 nahrávek. A to se přitom Josef Straka trefil poprvé až v devátém kole!

Uram noční můrou Plzně
Ačkoli z dosavadních deseti vzájemných zápasů v historii extraligy nenastoupil Marek Uram v prvních dvou, dokázal zatížit konta plzeňských brankářů již osmi brankami a na dalších 5 přihrál. Legendární je hlavně jeho kousek z 16.ledna loňského roku, kdy čtyřmi brankami a jednou asistencí pomohl porazit Plzeň konečným výsledkem 6-3. Navíc v posledním zápase ve Znojmě Uram vůbec nebodoval. Uram je ale také jediným hráčem Znojma, který dokázal dát Plzni ve vzájemných zápasech více než dvě branky. Za Plzeň je nejproduktivinější Michal Straka s bilancí 5+6.

Bilance hráči Orlů vs Plzeň:
jméno      Z G A B
Uram       8 8 5 13
Pucher    10 1 8 9
Havíř     10 1 7 8
Procházka 10 1 4 5
Fink       9 2 2 4
Soudek     8 0 4 4
Haman      9 0 4 4
Kumstát    9 2 1 3
Pazourek   9 2 1 3
Valko      5 0 3 3

Svoboda    6
Kudrna     5

Všech deset zápasů odehráli Havíř, Heš, Procházka, Pucher a Vorel.