Překvapí orlí družina i v Chomutově?

PÁ 27. 11. 2009
<em>Znojmo</em> - Druhé venkovní utkání po sobě čeká znojemské hokejisty na ledě Chomutova. Tým ze severozápadu Čech patří společně s Ústím, nad kterým Orli v minulém kole zvítězili v prodloužení, k favoritům soutěže. Chomutov se pohybuje na druhé příčce a v jeho řadách nalezneme plno známých jmen. Znojmo jistě bude chtít překvapit i nyní a připsat si další body, bude to pro něj však těžké utkání, neboť se bude muset obejít bez svého kapitána Radka Hamana. Zápas začíná v ČEZ aréně v sobotu v 17:30.

Představení soupeře

Tým ze severozápadu Čech bychom v tabulce našli na druhém místě s padesáti sedmi body. Jeho náskok na třetí Olomouc je jedenáct bodů, takže pádu se bát s jeho výsledky prozatím nemusí.

Chomutov prohrál jen čtyřikrát. Nevyvedly se mu zápasy proti Havlíčkovu Brodu, Kadani, v prodloužení podlehl Hradci Králové a v posledním kole ho převálcovala venku Chrudim. Chomutovští sice první třetině vedli 1:0, ale ve druhé dvacetiminutovce je čekala třígólová sprška domácích.

Hráčský kádr

Mužstvo vede Radim Rulík, který minulou sezónu trénoval právě extraligové Znojmo. V brance nalezneme Miroslava Hanuljaka, jenž má úspěšnost 93,47% a v lize mu patří celkově čtvrtá příčka.

foto
Radek Haman v souboji před chomutovskou brankou. Tentokrát si však nezahraje.

Nejproduktivnějším hráčem Chomutova je útočník Radek Duda s 25 kanadskými body (10 + 15). Na paty mu šlape Petr Jíra, který má o tři góly méně (10 + 12).

V útočných řadách se dále nachází borci jako Milan Kraft (7 + 12), znojemský odchovanec Milan Procházka (7 + 12) a Zdeněk Skořepa (9 + 7). V obraně sbírají body Lukáš Pulpán (4 + 9), Aleš Pavlas (2 + 8) a František Bombic (4 + 4).

Většina z těchto jmen má extraligové zkušenosti, neboť se klub již několik let snaží probojovat do nejvyšší soutěže. Hodně blízko tomu již byl v roce 2007, ale ve finále prohrál s Ústím. Letos je tento tým bez nadsázky nejsilnější, co kdy byl.

Vzájemný zápas

Znojmo se utkalo s modrobílými naposledy v polovině října v Hostan aréně. Zápas pro Orly začal sice lépe, neboť po čtrnácti minutách poslal puk do hostující branky Havlík, ale následně se postupně trefili Kraft, Duda a Tauš. Na 2:3 snížil ve druhé třetině Hradecký, poté však hosté pokračovali v kanonádě a konečný výsledek 2:6 se stal prozatím nejvyšší porážkou Znojma.

Z kabiny Orlů

Orli v posledním zápase překvapivě zvítězili na ústeckém ledě a stali se tak prvním týmem, kdo ze Zlatopramen arény odjel jako vítěz. Utkání však mělo pro znojemské i nepříznivé zprávy. Nejprve odjel předčasně z ledu Aleš Staněk a posléze i kapitán Radek Haman.

Na oba hráče byl „spáchán“ likvidační zákrok od ústeckých borců, kteří vyfasovali 5 minut + DKU. Znojemský kapitán je momentálně hospitalizován kvůli zranění ramene v brněnské nemocnici, v pátek byl operován a do zápasu nezasáhne minimálně dva měsíce.

Haman se tedy přidal na orlí marodku ke Svobodovi, Říhovi a Sojčíkovi. Start Aleše Staňka není v sobotním duelu potvrzen.

Hlavní: Jakub Smitka (Česká Lípa)
Čároví: Tomáš Brejcha (Plzeň), Libor Suchánek (Plzeň)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička (Kacetl) – Hořava, Morava, Štach, Protivný, Štrach, Kolafa, David – Havlík, Haman, Plášek, Sedlák, Hradecký, Barus, Staněk, Meidl, Beroun, Vyletelka

KLH Chomutov: Hanuljak (Štěrba) - Pulpán, Bombic - Všetečka, Pavlas - Malínský, Grof - Mazanec, Révay - Procházka, Kraft, Duda - Hašek, Skořepa, Jíra - Fiala, Mikšovic, Jeslínek - Eiselt, Domin, Míka