Přemůžou Orli poprvé v sezóně také Benátky?

PÁ 1. 1. 2010
<em>Znojmo</em> - Skalpy dvou soupeřů chybí znojemským hokejistům ve sbírce z letošní sezóny. Po premiérovém vítězství nad Havířovem zůstávají jedinými týmy, které zatím Orli neporazili, silný Chomutov a právě Benátky nad Jizerou. Středočeši v posledním kole prohráli v Kadani a budou chtít ztrátu bodů na domácím ledě jistě dohnat, i přes ztrátu klíčových hráčů. Sobotní utkání začne přesně v 17:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Benátky nad Jizerou se v letošní sezóně pohybují převážně na začátku druhé poloviny tabulky, momentálně mladému a bojovnému týmu patří devátá pozice, pouhé dva body za Havlíčkovým Brodem, zároveň však také se smečkou pronásledovatelů v zádech. Na třinácté místo, které již znamená nepříjemné boje o udržení, mají Středočeši čtyřbodový náskok.

Hráčský kádr

Díky velmi úzké spolupráci s extraligovým Libercem mají Benátky k dispozici především nadějné, mladé hráče bojující o příležitost v mužstvu Tygrů. Však také nejlepší hráči jako Petr Kica (10 + 10) nebo urostlý Tomáš Urban (7 + 9) mají na kontě již několik extraligových startů.

foto
⇒  Navrátilec do sestavy Jakub Svoboda skóroval proti Benátkám v obou vzájemných zápasech

V zadních řadách vyčnívají bodové příspěvky Petra Kolmanna (13 asistencí) a Michala Pavlů, jehož 8 vstřelených gólů z pozice obránce je dokonce nejlepším počinem v celé lize. O brankářskou pozici se téměř rovnoměrně dělí Michal Nedvídek a Jiří Stejskal.

V posledních dnech benátecký tým počítá spíše ztráty. Nejproduktivnější hráč týmu Martin Krupka se k 1. lednu vrací z hostování do svého mateřského klubu Jihlavy, opora obranných řad Aleš Vála se podobným způsobem přesunuje zpět do Vrchlabí. Navíc už Benátky nemohou počítat ani se službami bývalého Orla Martina Rýgla, který v extralize překročil hranici 26 odehraných utkání a nemůže proto dále nastupovat v nižší soutěži.

Benátky mají letos se Znojmem velice dobrou bilanci. V prvním vzájemném souboji vedli Orli na ledě soupeře ještě dvě minuty před koncem 2:1, při power play ale inkasovali vyrovnávací branku a nakonec prohráli po samostatných nájezdech.

Odveta v Hostan aréně pak byla dosud pravděpodobně nejméně povedeným vystoupením Znojma před vlastními fanoušky, které dlouho nedokázalo nalézt recept na dobrou obranu soupeře a když se to domácím dvě minuty před koncem konečně podařilo, bylo již na záchranu utkání pozdě a Benátky si z jihu Moravy odvezly vítězství 3:1.

Z kabiny Orlů

Po dobrém představení v Ústí získalo Znojmo v posledním kole doma tři body proti Havířovu, i když na výkonu týmu našli sami hráči i trenéři mnoho negativ. Benátky navíc zůstávají spolu s Chomutovem jedinými celky, které znojemští hokejisté letos dosud nedokázali porazit.

Již tradičně nepříjemně rozsáhlou marodku opustil po delší pauze Jakub Svoboda, jenž proti Havířovu nastoupil na křídle první útočné formace. Blíží se také návrat Vladimíra Říhy po operaci, šikovný útočník již s týmem trénuje a zhruba za dva týdny by mohl být připraven k soutěžnímu zápasu. Do tréninkového procesu se velmi pozvolna a opatrně začíná zapojovat i Radek Haman. Naopak Karel Plášek zatím s nataženým přitahovačem stehenního svalu na led nemůže.

Vzájemné duely této sezony

HC Benátky nad Jizerou – Orli Znojmo 3:2sn (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0 )
Orli Znojmo – HC Benátky nad Jizerou 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Petr Blecha (Třebíč)
Čároví: Jiří Flegl (Milevsko), Martin Šperl (Písek)

Sestavy z posledního utkání

HC Benátky nad Jizerou: Nedvídek (Stejskal) - Drábek, Kajínek, Pavlů, Vála, Kolmann, Mrkvička - Kica, Krupka, Loskot, Jech, Urban, Bárta, Hudíček, Skořepa, Nevyhoštěný, Kudrna, Pabiška, Vařecha

ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Kolafa, Štrach, David - Barus, Padělek, Svoboda, Beroun, Hradecký, Sedlák, Havlík, Meidl, Kubica, Jarůšek

Další zápasy 36. kola

HC Olomouc - HC VCES Hradec Králové
HC Havířov Panthers - HC Vrchlabí
HC Rebel Havlíčkův Brod - Salith Šumperk
HC Dukla Jihlava - KLH Chomutov
HC Berounští Medvědi - SK Kadaň
HC Chrudim - HC Tábor
SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústečtí Lvi (po 4.1.)