Přesilovky? Asi nejdůležitější součást hry, ví Branislav Rehuš

Rozhovory
ÚT 28. 10. 2014
Hokejový um hráče s číslem jedenáct zaujal znojemské fanoušky již v přípravě. Nyní patří k útočníkům s největším ice-timem. Není divu. Gólmany soupeře překonal již pětkrát a na dalších šest branek asistoval. Řeč je o slovenském útočníku Branislavu Rehušovi.

Domácí výhra nad poslední Lublaní byla pro tým trenéra Jiřího Režnara povinnost, přesto hráči dlouho hledali recept na proniknutí dobře obsazeným středním pásmem. „Podcenění soupeře bych v tom nehledal. Každý zápas je jiný a chvíli nám trvalo, než jsme se do toho dostali,“ přiznává Branislav Rehuš. „Po první třetině padla v kabině důraznější slova, abychom začali více bojovat.“

To splnilo svůj účet a od druhé dvacetiminutovky převzali otěže hry Orli. „Začali jsme se více soustředit na naši hru a přistupovali k ní zodpovědněji. Dávali jsme si rychle puky a bojovali srdíčkem,“ hledá hlavní důvody obratu slovenský centr. „Dali jsme se dohromady, máme dobrou partu. Nakonec jsme byli lepším týmem.“

Důraz před brankou je od Branislava Rehuše vyžadován

Po dvou venkovních prohrách se tak Znojmu podařilo ukořistit dva body do tabulky. Ani před týdnem v Linzi však nebyly podle Rehuše body daleko: „Zápas byl vyrovnaný. Až v posledních deseti minutách jsme zaostávali. Sice nám neuznali branku, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Měli jsme jich dát více.“

K výhře tentokrát nepomohly ani přesilovky, v jejichž využívání je tým nejlepší v lize. Chuť si Orli spravili až proti Lublani, kdy v početní výhodě skórovali hned třikrát. „Na přesilovky se samozřejmě zaměřujeme na trénincích a scházíme se kvůli nim i v kabině. Sedneme si a povíme, co a jak dělat. Snažíme se v nich dávat co nejvíce gólů, protože to je asi nejdůležitější část hry.“

Již dobře známý a zatím nejdéle fungující útok ve složení Roman Tomas – Branislav Rehuš – Pavel Rosa udeřil v neděli hned dvakrát. „Mám kolem sebe zkušené hráče, kteří umí podržet puk, “ pochvaluje si Rehuš. „Snažím se jim ty kotouče vybojovat a být důrazný před brankou. Hodně si pomáháme. Poví mi i, co mám příště udělat jinak a tak. Myslím si, že zatím nám ta spolupráce klape. Doufám, že i nadále budeme dávat góly a zároveň hrát zodpovědně do obrany. Chceme pomáhat týmu vyhrávat zápasy.“

Rozlosování soutěže nyní přivádí na jih Moravy dle tabulky tři nejslabší celky: „Neřekl bych, že to jsou nejslabší soupeři. Jak jsem již říkal, každé utkání je úplně jiné. Musíme jít střídání od střídání. Hrát srdíčkem, rychle si dávat puky. Chceme potěšit diváky, tak se pokusíme oba zápasy vyhrát,“ uzavírá rozhovor.