Přetnou Orli černou zápasovou sérii na cizích kluzištích v Havlíčkově Brodě?

Naši soupeři
PÁ 17. 12. 2010
<em>Znojmo</em> - Znojmo konečně dosáhlo vytoužené osmé příčky v tabulce, stále ovšem musí sbírat další důležité body. O pouhé duo bodů za ním totiž zaostává trojice soupeřů, kteří ještě boj o elitní osmičku nevzdali a jsou připraveni využít jakéhokoliv zaváhání týmu z jižní Moravy. Na nejbližší střetnutí vyjíždí znojemští hráči do Havlíčkova Brodu, kde budou chtít svému soupeři oplatit domácí porážku z posledního vzájemného utkání a především přerušit osmizápasovou sérii bez výhry na ledě soupeře. Zápas začne v 17:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Havlíčkův Brod si prošel před pár týdny zápasovou krizí, kdy čtyři utkání za sebou nezvítězil. Doma podlehl například Třebíči 0:2 nebo po gólové přestřelce Táboru 4:5. Poté konečně přišly dvě domácí výhry, ovšem i dvě prohry na ledě soupeřů. Především tu poslední z minulého kola si budou hráči Rebelu ještě dlouho pamatovat. Na stadionu vedoucího celku 1. ligy Chomutova totiž inkasovali rovnou sedmičku gólů a nakonec prohráli 1:7.

Avšak o zápas dříve dokázali na svém kluzišti porazit pro změnu druhé mužstvo tabulky Ústí nad Labem 2:0. Jednou brankou se na výhře podílel exznojemský útočník Václav Meidl, který patří s 26 body (13+13) mezi neproduktivnější hráče klubu. Tím nejvíce produktivním je ovšem jiný útočník Miroslav Třetina, který nastřádal ve 28 duelech 35 bodů (15+20). S patnácti góly je zároveň nejlepším střelcem. Pozici nejlepšího nahrávače zastává s jednadvaceti asistencemi Vojtěch Němec.

foto
Jaroslav Suchan - jistota v bráně Rebelů

Nejproduktivnějším obráncem je se 14 body (2+12) Marian Morava. V bodování +/- se nejlépe vede dalšímu obránci Petru Šenkeříkovi (+14). Pozice „zlého muže“ patří s počtem 53 trestných minut Petru Vošmikovi. Gólmanská jednička Jaroslav Suchan zatím odchytala 1405 minut, čelila 831 střelám, propustila 75 branek, což představuje průměr 3,2 gólů na jedno utkání a úspěšnost 90,97 %.

První vzájemný mač vyzněl lépe pro hostující mužstvo Havlíčkova Brodu. Znojmo v něm pokaždé dotahovalo náskok soupeře, a i když využilo tři přesilové hry, na body nedosáhlo. Rebel tehdy nakonec vyhrál šťastně 4:3. Malou kuriozitou zůstává, že vítěznou branku vstřelil právě Václav Meidl. Ač si to v tu chvíli ještě nikdo neuvědomoval, pro Orly začala touto porážkou nešťastná série osmizápasové šňůry bez bodového zisku, která je zavedla až na spodní příčky tabulky.

Z kabiny Orlů

foto
Start obránce Štacha je v ohrožení

Svěřenci trenéra Karla Soudka však ukázali velkou vůli a odhodlání, nevzdali se ani v této téměř zoufalé situaci. Především díky pěti domácím výhrám za sebou postoupili na tolik vytoužené osmé místo tabulky zaručující play off. Hlavně poslední domácí vítězství nad odvěkým rivalem z Třebíče poměrem 3:2 mělo velmi pikantní příchuť.

Mužstvo Znojma ovšem stále trápí marodka. Dobrou zprávou je, že do minulého střetnutí proti Horácké Slavii zasáhli Podešva, Beroun a Lattner, nad jejichž startem visel otazník. Do hry ovšem nadále nebudou moci zasáhnout Hradecký, Klimeš, dále Pláněk, Rachůnek a Orsava, kteří jsou na soustředění s reprezentační dvacítkou. Nejistá je účast obránce Lubomíra Štacha, který poslední duel nedohrál a s podezřením na otřes mozku předčasně odjel do kabin.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: René Trombík (Hrádek u Třince)
Čároví: Jiří Jureček (Ostrava), Pavel Rychlý (Opava)

Sestavy z posledních utkání

HC REBEL HAVLÍČKŮV BROD: Suchan (od 21. Neruda) - Morava, Zítka, Zábranský, Knotek, Róth, Stromko, Švaňhal, Sova, Zohorna, A. Jelínek, Vošmik, Fiedler, Němec, Meidl, Rytnauer, Sedlák, Soldán, Třetina, Pavlík, Kempný.

ORLI ZNOJMO: Horčička - Štach, Rangl, David, Lattner, Kolafa, Frolo, Stehlík - Říha, Haman, Trojan - Hrňa, Beroun, Podešva - Plášek, Staněk, Havlík - Vyletelka, Bartoš, Jarůšek.