Příprava finišuje, Orly čeká dvojzápas s Kladnem

PO 26. 8. 2013
<em>Znojmo</em> - Poslední tři přípravné duely odehrají znojemští hokejisté před startem třetí sezóny v Erste Bank lize. Tento týden je čekají hned dva zápasy s extraligovým Kladnem. Zatímco v úterý od 18:00 hodin poměří síly s Rytíři na domácím kluzišti, o dva dny později zajíždějí do středních Čech k odvetě, která startuje v 17:30.

Představení soupeře

Kladenští hokejisté se na svou další sezonu mezi českou extraligovou smetánkou připravují se vší parádou. Po loňské čtvrtfinálové účasti chtějí Rytíři navázat na jeden z největších úspěchů posledních let, a tak se v jejich řadách, které momentálně čítají více než třicet hráčů, odehrává tvrdý boj o místo.

⇒  Nyní kladenský bek Petr Hořava oblékal v sezoně 2009/2010 dres Orlů

Mužstvo doplnili reprezentační útočník Petr Tenkrát či francouzský forvard Sacha Treille, jehož si většina fanoušků pamatuje ze sparťanského angažmá. Dresu Kladna zůstal věrný i legendární Pavel Patera, olympijský vítěz a několikanásobný mistr světa. V modrobílých barvách se budou nadále prohánět zkušený Jiří Kuchler či Miloslav Hořava.

V defenzívě Rytířů se objevuje Petr Hořava, který působil i ve Znojmě, či další olympijský šampion Libor Procházka. O místo v kádru nově bojují také obránci Ivan Majeský a Lukáš Poživil. V bráně se prozatím střídají Jan Chábera a Lukáš Cikánek.

Rytíři sehráli v přípravě devět zápasů, z nichž dokázali zvítězit ve čtyřech případech. Nejvyšší výhru si svěřenci trenéra Zdeňka Vojty přivezli z Českých Budějovic (5:2), naopak nejvyšší porážka se datuje k 1. srpnu, kdy nestačili na Mladou Boleslav (2:5).

Poslední vzájemné utkání

Znojmo se s Kladnem naposledy střetávalo v extraligové sezóně 2008/2009. Poslední vzájemný zápas se datuje 17. března 2009 ve skupině o udržení. Jihomoravané tehdy udolali domácí Rytíře až po samostatných nájezdech (2:3). Celkově se oba týmy v tomto ročníku proti sobě postavili osmkrát, pětkrát z toho vyšli vítězně Orli. Za uplynulé čtyři roky se však složení obou manšaftů výrazně změnilo, a tak nemají tyto výsledky žádnou vypovídací hodnotu.

Z kabiny Orlů

⇒  Bek Richard Pavlikovský je zatím nejproduktivnější letní posila

Orli odehráli v rámci letní přípravy již sedm utkání. Ve čtyřech z nich dokázali vyhrát, dvakrát prohráli a jednou remizovali. Nejlepšími střelci jsou útočníci Ondřej Fiala (4 + 2), Richard Jarůšek (4 + 2) a obránce Richard Pavlikovský (4 + 0). Na nejvíce gólů asistoval Martin Podešva (0 + 6). Po šesti kanadských bodech má i Adam Havlík (3 + 3), o bod méně pak útočníci Peter Pucher (2 + 3) a Petr Beránek (3 + 2).

Z nově příchozích posil se nejvíce daří již zmíněnému Richardu Pavlikovskému. Tři kanadské body má Aleš Kilnar (2 + 1). Obránce Andrew Thomas se postaral o dva góly (2 + 0), Zdeněk Blatný (0 + 1) a Aleksandar Magovac (0 + 1) si zatím připsali jen po jedné asistenci.

Mezi tyčemi se prostřídali všichni tři gólmani. Dva poslední duely odchytal Fin Richard Ullberg, který ve třech zápasech inkasoval sedmkrát. Jakub Čech pak ve dvou kláních pětkrát a Filip Landsman desetkrát.

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Ullberg – Štach, Thomas, Magovac, Lattner, Sova, Bořuta, Krejčiřík – Blatný, Fiala, Jarůšek – Podešva, Pucher, Rožník – Beroun, Bartoš, Beránek – Novák, Kilnar, Müller.

Rytíři Kladno: Cikánek – Poživil, Růžička – Procházka, Doudera – Majeský, Jankovič – Gutwald, Kolařík – Tenkrát, Patera, M. Hořava – Bajaruns, Dragoun, Rudovský – Eberle, Kuchler, Dalecký – Havlíček, Machač, Stach.