Příprava finišuje, Orly čekají poslední dva soupeři

NE 4. 9. 2011
<em>Znojmo</em> - Již za týden, v neděli 11. září, se znojemský celek vydá na dalekou cestu do Záhřebu za svým prvním ostrým utkáním v nové soutěži. Orli tak finišují s přípravnou fází, v níž zbývají na programu poslední dva zápasové testy. V pondělí v 17:30 přivítají na znojemském zimním stadionu německý celek EHC Lausitzer Füchse, o den později zamíří na led tradičního soupeře z Jihlavy. Tam zápas startuje v 17:00. Při pondělním domácím utkání navíc noví partneři klubu připravili pro fanoušky ochutnávku svých produktů.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Německé Lišky z města Weißwasser blízko polských hranic hrají 2. Bundesligu, druhou nejvyšší soutěž v Německu. V přípravě se s českými celky utkávají pravidelně, letos už dvakrát změřily síly s prvoligovým nováčkem z Mostu, kterému v obou duelech podlehly, 4:5 a 5:6 po nájezdech. Nedařilo se jim ani v loňské sezóně, kdy po základní části skončili poslední a svou účast v soutěži zachránili až v play-out.

Kromě trojice Kanaďanů je nejvýraznější postavou mužstva bezesporu útočník českého původu Ervín Mašek, jenž v srpnu oslavil neuvěřitelných 44 let, přesto stále patří k nejnebezpečnějším útočníkům klubu. Mašek v roce 1991 vyhrál československý titul s Duklou Jihlava, poté ale odešel do Německa, kde od té doby zůstal. Znojemský kapitán a sportovní manažer Radek Haman je o celé tři roky mladší.

⇒ V pondělí si na domácím ledě zachytá Lukáš Sáblík

Pokud navštívíte pondělní přípravné utkání ve Znojmě, máte jedinečnou možnost navštívit od 16:30 ochutnávku produktů nových partnerů klubu, pivovarů Zubr, Holba a Litovel!

Necelých čtyřiadvacet hodin po německém protivníkovi vyjedou svěřenci trenérů Soudka a Stloukala na led znovu, tentokrát na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě proti místní Dukle. Té se v přípravě daří, zatím prohrála jen dvakrát a v polovině srpna ve Znojmě uspěla poměrem 2:1. Orli ale tentokrát chtějí uspět. „Chceme oba poslední zápasy vyhrát a načerpat před startem sezóny sebevědomí,“ prohlásil Karel Soudek, který doufá, že už by v úterý mohl mít k dispozici alespoň jednoho z trojice zraněných obránců Štach, David, Škadra.

První přípravné utkání sehráli znojemští hokejisté 2. srpna, tedy více jak před měsícem. Absolvují tak vůbec nejdelší přípravné období ze všech týmů EBEL. „V posledním utkání s Fehérvárem už jsme hráli dobře. Náš herní systém fungoval mnohem lépe než předtím,“ pochvaluje si trenér Soudek.

Zatímco hráčský kádr už nabývá velmi konkrétní obrysy, stále otevřená zůstává otázka brankářů. V pondělí dostane šanci mezi tyčemi Lukáš Sáblík, o den později Ondřej Kacetl.