Příprava je minulostí, brzy začne extraligový kolotoč

Aktuální zprávy
PÁ 5. 9. 2008
<em>Znojmo</em> - Znojemští orli mají za sebou kompletní letní přípravu a jedenáct přátelských utkání, ve kterých si počínali velmi dobře. Do přípravy se zapojili všichni současní hráči a až na onemocnění kapitána Bičánka bylo po zdravotní stránce vše v pořádku. Orlí parta zůstala téměř stejná jako loňský rok a jak už je dobrým zvykem, panuje v kabině opět velmi přátelská atmosféra. Do extraligy Orli vlétnou 9.září a změří síly s Třincem.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Poté, co si Orli odbyli letní přípravu na suchu a zvládli několik prvních tréninků na ledě, začala série přátelských zápasů. Znojmo sehrálo jedenáct utkání, z nichž tři v rámci Rona Cupu, šest v Tipsport Cupu a zbylá dvě byla klasickými přátelskými duely. Výsledkem bylo sedm vítězství, jedna ramíza, jedna porážka po nájezdech a dvakrát uspěl soupeř po normální hrací době.

Nejvíce kanadských bodů si v přípravě připsal Roman Erat (2+6).

Hokejisté Znojma dokázali postoupit v domácím poháru z náročné skupiny, kde porazili České Budějovice, Vrchlabí, Plzeň i Slavii. Semifinálovou výhrou 3:2 v Karlových Varech se dostali až do finále, kde jim před zaplněnou Hostan arénou překazila zisk druhého pohárového titulu brněnské Kometa vítězstvím 5:4.

Nejproduktivnějším hráčem letošní přípravy byl s dvěma góly a šesti asistencemi Roman Erat, jenž těsně za sebou nechal Jiřího Dopitu (5+2), který se stal s náskokem tří branek nejlepším střelcem. Orli předváděli líbivou kombinační hru, což potvrzuje i fakt, že z obránců skóroval pouze Martin Rygl. Zbylých 28 puků putovalo do sítě z hokejek útočníků.

Soupiska mužstva zůstala až na pár výjimek stejná jako v minulé sezóně. Odešli pouze Richard Jareš (Liberec), Lukáš Chmelíř (Chomutov) a nedávno byl novými trenéry Rulíkem a Baďoučkem vyřazen z kádru Aleš Padělek. Naopak na jih Moravy se stěhovali obránci Jaroslav Mrázek a Martin Rýgl. Novou posilou měl být také Daniel Bartek, který se ve znojemském dresu uvedl kvalitními výkony, ovšem rozhodl se pro návrat do zámoří.

Několik tréninků absolvoval se Znojemskými orly i Patrik Eliáš

Až na pár krátkodobých potíží, z nichž za zmínku stojí onemocnění Václava Meidla, se hráčům vyhýbala zranění a plnou tréninkovou zátěž polykalo celé mužstvo. Stinnou stránkou tak zůstává jen nemoc Radima Bičánka, jenž je na marodce od doby, co nedohrál domácí zápas proti Plzni. Naopak dobrý zdravotní stav hlásí Jiří Dopita, jehož v loňské sezóně opět trápily vleklé problémy s kolenem.

Obsazení hráčských funkcí na ledě by mělo být beze změny. Kapitánem tedy zůstává Radim Bičánek a asistenty mu budou dělat Jiří Dopita s Radkem Hamanem.

Znojmo startuje svou jubilejní desátou extraligovou sezónu v úterý 9. září na domácím ledě, kde v repríze loňského předkola play off vyzve Třinec.