Příprava pokračuje v Olomouci

ST 2. 9. 2009
<em>Znojmo</em> - Přípravné odvetné duely znojemských hokejistů pokračují na ledě olomoucké Mory, která si ze Znojma před týdnem odvezla porážku 1:3. Olomouc sehrála od té doby jeden zápas proti Třebíči a podařilo se jí stejně jako Znojmu nad ní zvítězit. Orlům se pomalu vyprazdňuje marodka. Do zápasu proti GKS Tychy již zasáhli Plášek, Hořava a Říha. Zápas začíná v 18 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

Vzájemný duel těchto dvou soupeřů se uskutečnil před týdnem. Orli v zápase již v osmé minutě prohrávali o jeden gól, ovšem o rychlou odpověď se postaral znojemský odchovanec Hradecký. Ten také poslal na začátku druhé dvacetiminutovky domácí do vedení. Olomoučtí se snažili vyrovnat, ale puk se jim za záda znojemského Horčičky dostat nepodařilo. V závěru utkání se roztrhl pytel s vyloučenými. Vítězství Orlů minutu před koncem pojistil Štach střelou do prázdné klece hostů.

Olomouc sehrála za uplynulý týden jedno utkání na domácím ledě proti Třebíči. Již po první třetině vedli domácí 2:0, ale v následujících dvaceti minutách se podařilo Třebíči odskočit na rozdíl jednoho gólu a na světelné tabuli svítil před poslední třetinou stav 3:2. Olomoučtí si však výhru vzít nenechali a v poslední třetině hostující celek výrazně přestříleli a zvítězili 6:2.

Orli již čtyři zápasy neprohráli a budou chtít na tuto vítěznou šňůru jistě navázat. Postupně si poradili na domácím ledě s polským celkem GKS Tychy, Třebíčí a Olomoucí. Toto úterý znovu porazili v odvetě v Polsku GKS Tychy 5:2.

V posledním utkání Orlů již nastoupil Plášek, Hořava i Říha, kteří měli drobná zranění. Právě poslední dva jmenovaní týmu hodně pomohli, neboť oba vstřelili branku.

Poslední vzájemné utkání

ORLI ZNOJMO - HC OLOMOUC 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Hradecký (Sedlák), 22. Hradecký, 60. Štach - 8. Brančík (Vyrůbalík). Vyloučení: 9:12, navíc Řípa (OLO) 10 min. Využití: 2:1. Střely na branku: 27:27.

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Panec - Štrach, Morava, Štach, Protivný, Lattner, Kolafa, Hořava - Havlík, Haman, Meidl, Sedlák, Hradecký, Vyletelka, Barták, Staněk, Plášek, Říha

HC Olomouc: Sedlář - Janáček, Bartoň, Vyrůbalík, Nedbálek, Lhotský, Ondrušek, Paška, Zbořil, Kucharczyk, Černý, Davídek, Brančík, Řípa, Mikšan, Venkrbec, Zábranský, Haluza, Čuřík, Bordowski