Proč Znojmo? Proč trojka na dresu? Marek Schwarz odpovídal na dotazy fanoušků

Rozhovory
ST 19. 10. 2016
Hokejem nabitý víkend si znojemský gólman Marek Schwarz zpestřil odpovídáním na dotazy fanoušků. Jak se mu ve Znojmě líbí? Proč chytá s číslem tři? Jak si užil titul v Liberci?
Marek Schwarz doposud zasáhl do čtyřech zápasů EBEL

Nejvíce dotazů směřovalo právě na angažmá v dresu Orlů, které je dle jeho slov novou výzvou: "Poznávám teď něco nového. Dostal jsem se do mezinárodní soutěže. Z mého pohledu je EBEL liga zajímavější než česká extraliga," přiznává v jednom z dotazů a odchod klubu do zahraničí jen kvituje. "Určitě to bylo dobré rozhodnutí. Je lepší být tady, než hrát v Česku WSM ligu."

Na Znojmo však vzpomíná již z dob extraligy. "Chytal jsem tehdy v Mladé Boleslavi, takže si ten poslední zápas Orlů pamatuji. Bylo to takové smutné, protože Znojmo pro mě bylo vždy sympatickým soupeřem. Rád jsem sem jezdil," pokračuje.

A jak si užívá prostředí jižní Moravy? "Moc se mi líbí výhled z hradeb u rotundy nebo od kostela, ale je tu i plno dalších krásných míst. Mám rád historii, které je ve Znojmě plno," pochvaluje si.

Podobně nadšený je dvojnásobný mistr extraligy i ze zázemí v Nevoga Aréně a spoluhráčů v kabině. "Máme tu všechno, co potřebujeme. Nic nechybí. V týmu si všichni rozumíme. Nejdéle se znám s Tomášem Plíhalem, sedím vedle Petera Puchera," prozrazuje. "Číslo třicet tři na dresu? To by tady neprošlo, proto jsem si vzal tu trojku," směje se.

V dalších dotazech chválí i atmosféru, která na stadionu během zápasů panuje. Podpory fanoušků si třicetiletý gólman váží a děkuje za ni. Všechny jeho odpovědi si můžete přečíst zde.