Prolomí Orli černou sérii venkovních zápasů?

ČT 22. 1. 2015
Závěr základní části letošní sezóny se nezadržitelně blíží ke svému konci a Orli mají plné hokejky práce s udržením se v elitní šestici. Do cesty za upevněním postupové pozice v tabulce se jim postaví Lublaň. Úvodní buly je na programu v pátek v 19:15.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Slovinský tým se trápí podobně jako v minulé sezóně na chvostu tabulky a přímý postup do play-off se jej rozhodě netýká. I přesto ale představují pro Orly těžkého soupeře. Červenobílí dobře vědí, že ani tabulkově slabší celek nesmí podcenit. O postup do vyřazovacích bojů totiž kromě Znojma usiluje ještě vítěz loňského ročníku Bolzano, dále Klagenfurt, ale i neoblíbený Graz ještě může dostat svou šanci. Každý bodík je důležitý.

Nepříjemným faktem ale je, že Znojmu se od konce listopadu ve venkovních utkáních příliš nedaří. Z deseti zápasů si odnesli jen jednu výhru nad Klagenfurtem (4:1). Hlavní trenér se tedy nenechává ničím rozptylovat a soustředí se jen na výkony svého týmu. "My sledujeme hlavně sebe. Potřebujeme vyhrávat a nemůžeme spoléhat na soupeře. Body si musíme uhrát sami a týmy za námi nás nemusí vůbec zajímat. Do zápasu jdeme s tím, že musíme přivést další body. Bude to těžké, ale musíme už začít vyhrávat i venku," dodává kouč Režnar.

» Hvězda soupeře
Tom Zanoski (8 + 9), důležitá postava poslední výhry Lublaně nad Orly, v EBEL oblékal mimo jiné i dres Záhřebu, Klagenfurtu, Linze a Bolzana.

Lublaň má nyní před sebou tři domácí utkání. V prvním z nich přivítá právě znojemské hokejisty. Poslední duel těchto dvou rivalů přinesl napínavou podívanou. Hra se protáhla až do samostatných nájezdů, ve kterých nakonec uspěl slovinský celek a zvítězil 3:2.

Z předešlého nedělního kola ale oba celky vyšly vítězně. Orli před rekordní domácí návštěvou porazili Vídeň 3:2 po samostatných nájezdech a Lublaň si připsala vítězství nad Innsbruckem. "Znojmo má dobrý tým a bojuje o první šestku. Chceme vyhrát a pokud budeme následovat pokyny našeho trenéra, může se nám to podařit," vyjádřil se k utkání útočník Luka Kalan.

V sestavě se neobjeví Andy Chiodo a ani druhý brankář Aleš Sila, a tak se mezi tři tyče poprvé postaví mladičký Tomaž Trelc, který byl k vidění v juniorském týmu Českých Budějovic. Dvojku mu bude dělat Blaz Zore. Matej Hočevar, Kyle Medvec a Aljaž Uduč rovněž do utkání kvůli zranění nenastoupí. Ani Orli nenastoupí v kompletním složení. Budou se muset obejít bez dlouhodobě chybějícího Pavla Rosy a zřejmě nenastoupí ani Radek Číp.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
17 9 4 0 4 55:39

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HDD Olimpija Ljubljana
pozice v tabulce 5. 12.
body 46 30
aktuální forma Znojmo - Vídeň 3:2sn
Znojmo - Innsbruck 3:0
Salzburg - Znojmo 5:2
Innsbruck- Lublaň 4:5
Lublaň - Villach 2:4
Lublaň - Vídeň 2:4p
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 36 bodů (13 + 23) Hunter Bishop, 34 bodů (20 + 14)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 27 bodů (6 + 21) Kyle Medvec, 14 bodů (4 + 10)
brankáři Chris Holt (90,87 %) Andy Chiodo (92,11 %)
využití přesilovek 26,49 % 12,41 %
úspěšnost oslabení 79,76 % 72,78 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #19 Roland Kellner, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí: #69 Timo Ettlmayr, #92 Lucas Plattner

Sestavy z posledních zápasů

Chiodo – Cvetek, Degon, Medvec, Selan, Groznik, Podlipnik, Logar, Planko – Hebar, Mušič, Ropret - Bishop, Pešut, Koblar - Zakoški, Leber, Koren - Uduč, Kalan, Sotlar.
Holt – Klimíček, Bořuta, Pavlikovský, Nemčík, Štach, Sova, Bača – Beroun, Šeda, Číp – Šedivý, Pucher, Havlík – Tomas, Podešva, Rehuš – Lattner, Fiala, Abdul – Bartoš.