První gól Miroslava Baruse

Portréty
ÚT 23. 10. 2001
Na prozatím jednozápasovou výpomoc angažovalo vedení Orlů zkušeného útočníka <b>Miroslava Baruse</b>. V Havířově však podal tento jednatřicetiletý útočník výborný výkon, který korunoval brankou v poslední minutě. Svědčila mu především spolupráce s Markem Uramem, ale i v první třetině v útoku mezi Ludvíkem a Buďou nehrál špatně. Jaký byl první zápas za Orly přímo z pohledu Miroslava Baruse?
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku "Mám ze zápasu dobrý pocit, vyhrálo se," zhodnotil Miroslav Barus zápas stručně. Po chvíli váhání však dodal: "Hráli jsme dobře v obraně, a Havířov se vlastně s výjimkou několika minut do většího tlaku nedostal. Hrálo se mi opravdu dobře." Se spoluprací s novým spoluhráčem byl spokojen i Marek Uram. "Určitě se nám hrálo dobře, dostávali jsme se do tlaku v útočném pásmu, dali jsme branku, i když jen do prázdné branky, ale i tak z toho mám dobrý pocit," hodnotilo spolupráci slovenské křídlo. S Barusovým přínosem pro tým byl spokojen Jiří Heš: "Dal gól, měl dvě šance, oživil hru. Jednoznačně přínos pro tým."

Barusova budoucnost ve Znojmě však není ještě definitivní. Manažer Dočekal jej angažoval zatím pouze jen pro tento konkrétní zápas v Havířově, Barus by nadále měl nastupovat za svůj tým v Rosicích. Podle svých vlastních slov by si extraligu v dresu Znojma zahrál moc rád. O jeho další budoucnosti se rozhodne v nejbližší době, ohled se také bude brát na zdravotní stav Patrika Finka. Soudě podle prvního dojmu ze zápasu v Havířově by však zkušený útočník, který v extralize nastupoval za Vsetín, České Budějovice, Karlovy Vary a Zlín, byl určitě posilou.