První půlka ve znamení zranění

Aktuální zprávy
ÚT 11. 12. 2007
<em>Znojmo</em> - První polovina základní části O<sub>2</sub> extraligy nedopadla pro Znojemské orly dle jejich představ. Většinou se pohybovali v nepostupových pozicích do play-off. Nejvýše se dostali na sedmou příčku. Tým se od prvního zápasu potýkal s nebývalou marodkou. Hned v prvním utkání se zranil kapitán Radim Bičánek a poté téměř v každém utkání někdo utrpěl šrám, který ho vyřadil ze hry. Některá zranění byla krátkodobá a hráči mohli během týdne opět nastoupit na led, u někoho to byla dlouhodobá záležitosti.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Marodka postihla zejména obranné řady. Jejich opory jako Radim Bičánek vynechal sedm zápasů a jen pouhých sedm jich odehrál Pavel Mojžíš. Svízelnou situaci řešil klub povoláním posil z první ligy. Následně pak výměnou útočníka Aleše Padělka do Karlových Varů odkud putoval do Znojma obránce Petr Mudroch, která byla domluvena na měsíc (do 8.12.). Čtyři zápasy musel kvůli zranění vynechat brankář Jiří Trvaj. V útoku chyběli hráči většinou krátkodobě, jen Jaroslav Svoboda si nezahrál deset zápasů.

⇒ Jiří Dopita je jednoznačně tahounem týmu

Paradoxně neměl znojemský tým problém s množstvím obdržených gólů. Naopak, hráči se trápili v koncovce, což jim přinášelo ztrátu bodů v zápasech, ve kterých podali dobrý výkon. Ovšem ve druhé čtvrtině základní části si museli Orli protrpět i dvě velmi nepovedená utkání, která prohráli 0:7, v Pardubicích a na Slavii. V té době se jim však dařilo doma, udělali šňůru pěti tříbodových výher. Venku sbírali body těžce, první výhru za tři body zaznamenali až v posledním utkání první poloviny základní části.

Nejlepším obráncem extraligy, co se týče kanadského bodování, byl po první polovině znojemský bek Richard Jareš. Nasbíral třináct bodů za šest gólů a sedm asistencí. Jednu chvíli byl i na čele kanadského bodování znojemského celku. Po první půlce vedl klubové statistiky útočník Jiří Dopita se sedmnácti body. Nastřílel jedenáct branek a připsal si šest asistencí. Druhý byl právě Jareš a na třetím místě shodně útočníci Martin Růžička a Pavel Selingr (5+6). Gólman Jiří Trvaj, přestože v mnoha zápasech svými výkony držel mužstvo nad vodou, v popředí brankářských statistik extraligy nefiguroval, ale jeho práce pro tým je nepřehlédnutelná.

⇒ Bičánek a Schnabel předvedli bitku alá NHL

Za zmínku stojí pikantnost pro diváky v provedení Bičánka a kladenského beka Schnabela. Na znojemském ledě předvedli bitku dle vzoru NHL. Za již rozhodnutého stavu pro Orly oba odhodili rukavice a pustili se do souboje. Férový střet vyhrál Schnabel, a tak si Kladenští odvezli aspoň nějakou výhru.

Výkony Znojemských orlů v první půlce deváté extraligové sezóny byly nevyrovnané a dostaly je na 11. příčku v tabulce. Mužstvo si je vědomo, že musí sbírat body, aby splnilo cíl - dostat se do play-off. Jak to nakonec dopadne, bude známo 21. února, kdy se hraje poslední kolo základní části.