Půjdeme všichni za stejným cílem, slibuje Ondřej Fiala

Rozhovory
PO 1. 7. 2013
<em>Znojmo</em> - V minulé sezoně stabilně plnil roli prvního centra. Svou dravostí a vynalézavostí vždy zmátl soupeřům hlavu. Ondřej Fiala pokračuje ve Znojmě ve své kariéře, za Orly odehraje druhý ročník. Sto osmdesát čtyři centimetry vysoký útočník i pro letošek doufá v úspěch. „Důležité je, abychom se všichni dobře připravili. A tu připravenost abychom cítili všichni stejně," hlásí rodák ze Šternberku.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak jste strávil měsíc volna po konci sezony?
Musím zapátrat v paměti, je to už delší dobu. Myslím, že jsem strávil skoro všechen čas s rodinou, ve zbytku volna jsem zařizoval věci, na které nebyl čas během uplynulé sezony. Nebylo to nic extra, ještě jsem zařizoval něco v Olomouci v práci, prostě takové normální hokejové volno.

Co první měsíc letní přípravy? Jak byste jej zhodnotil?
Trénovali jsme hlavně vše, co se týče rychlosti a síly. Bylo to opravdu náročné, protože jsem si během volna skoro odvykl denně trénovat. Šlo ale jen o to si opětovně zvyknout na tréninkový rytmus. Teď ještě musíme vše dotáhnout do konce.

A vaše hodnocení druhého měsíce?
Dost se nám zkrátily intervaly tréninků, pilovali jsme vše do detailů.

Již s vámi déle trénují některé nové tváře, proběhla už nějaká komunikace?
Jedna věc je pokecat si, ale vše se ukáže až na ledě. Se spoustou hráčů se tu znám, mladí kluci mi taky nejsou neznámí. Proti některým nynějším spoluhráčům jsem dokonce hrál, tak uvidíme, jak si sedneme na ledě.

Plnil jste zde roli prvního centra, jak to vidíte letos?
Uvidím, co mají trenéři v plánu, musím se nechat překvapit. Jestli dostanu tu roli, nebo co pro mě mají připraveno, to vůbec nevím. Každopádně vidina místa centra v první formaci mě žene dál, abych byl maximálně fyzicky připraven. Ještě to budu muset dokázat na ledě.

Vloni byl u týmu k vidění model individuální přípravy, letos je společná. Která vám více vyhovuje?
Já to nemohu až tak moc dobře zhodnotit, protože když byl vloni ten individuální měsíc, tak jsem ležel v nemocnici. Měl jsem čerstvě po operaci kolena a rehabilitoval jsem. Svým způsobem jsem tedy vloni přišel až na druhý měsíc přípravy, který už byl opět společný. Tehdy pro mě teprve začala letní příprava.

Minulý rok jste pár zápasů neodehrál, byly to připomínky zranění?
Spíše ne, většinou to byly nějaké stopky za potyčky a podobně. Pokud si dobře pamatuju, tak kvůli kolenu jsem nevynechal ani jedno utkání. Pár zápasů jsem neodehrál kvůli otřesu mozku, ale to tak bylo všechno.

Jaké jsou vaše ambice na nadcházející ročník EBEL?
Ambice jsou vždycky vysoké, co si budeme nalhávat. Důležité je, abychom se všichni dobře připravili. A tu připravenost abychom cítili všichni stejně. Půjdeme všichni za jedním cílem, udělat si silný kádr a postoupit do první šestky. Vždycky se okolo hodně mluví, ale musíme pro to taky něco udělat.

V posledních dnech se mluví o příchodu italského Bolzana do ligy. Sledujete dění okolo této situace?
Něco jsem zaslechl, ale abych pravdu řekl, vůbec to nesleduji. Věci jako kdy přistoupí, jestli a za jakých podmínek vůbec přistoupí jdou absolutně mimo mě.