Radek Haman: Když přijde nový trenér, dostane mužstvo impuls

Aktuální zprávy
PO 10. 10. 2011
<em>Znojmo</em> - Služebně nejstarší Orel Radek Haman předal minulý týdek kapitánské "C" Jiřímu Berounovi, svému parťákovi ze čtvrtého útoku. Jednačtyřicetiletému cetru se letos příliš nedaří, ve svých statistikách má uvedený jediný kanadský bod a to za branku, kterou vsítil v polovině září na domácí půdě do klece Lince. Nyní doufá, že změna trenérů přinese týmu nový impuls: „Snad to bude dlouhodobé.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Po výhře v Jesenici porazili Orli soupeře mnohem silnějšího a to rakouský Salzburg, úřadujícího mistra Erste Bank Eishockey ligy. Není tedy divu, že po šedesáti minutách hry panovala mezi kabinami veselá atmosféra. „S dnešním zápasem jsem spokojený. Přešli jsme k systému, který jsem praktikoval loni u juniorů. Jsem přesvědčený, že tím, jak tvrdě jsme pracovali v létě na kondici, je tento systém ten nejlepší,“ vyjádřil se k utkání Martin Stloukal, novopečený hlavní trenér Znojma.

Taktéž Radek Haman přiznává, že Stloukalův systém hry dodal týmu nový impuls: „Vždycky, když přijde nový trenér, tak mužstvo dostane impuls. Doufejme ale, že to bude dlouhodobé.“

⇒  Znojemský patriot Radek Haman (1 + 0)

Změnu doznalo také znojemské brankoviště. Do branky se již v pátek ve Slovinsku postavil jednadvacetiletý Filip Landsman, jehož neprůstřelnost vydržela dlouhých osmdesát sedm minut. Přesto zůstávají Orli na posledním místě, co se inkasovaných branek týče. „Věděli jsme o tom, že ty branky dostáváme, takže jsme se v poslední době snažili soustředit na obranu. Hrajeme aktivněji. Z prohraných zápasů jsme si něco vzali. Tak to v hokeji chodí,“ pokračuje bývalý kapitán. „Nemůžete to postavit jen na tom, že budeme hrát defenzivně nebo ofenzivně, dnes už je jiná doba, vyžaduje se plošný hokej. Pokud má být hráč platný pro tým, tak musí odvést práci jak v obraně, tak v útoku,“ doplňuje jej Stloukal.

Znojmo má na kontě momentálně osm bodů a nachází se na devátém místě. Tabulka je však vyrovnaná. Na pátý Graz ztrácí český celek pouhé dva body. „Zvykali jsme si na soutěž. Hned na začátku jsem říkal, že budeme potřebovat tak jednu čtvrtinu základní části, abychom se s těmi soupeři seznámili. První tři zápasy byly dobré, ale pak jsme měli čtyři zápasy slabší a teď je to zase dobré,“ zakončuje rozhovor nejstarší hráč Orlů.