Ratajova gólová premiéra

Aktuální zprávy
PO 13. 10. 2003
Z n o j m o - Dvěma góly, prvním lišáckým (z úhlu do růžku branky) "vzor" Uram, druhým nechytatelnou bombou, se zaskvěl v utkání proti Třinci <b>Igor Rataj</b>. Byly to jeho premiérové góly v české extralize a mohutný střelec si zápas pochvaloval. „S dnešním výkonem jsem samozřejmě spokojen. Jsem rád, že už mi to tam padlo. A taky jsem rád, že jsem mužstvu pomohl zrovna dneska, protože to byl velmi těžký zápas a že jsme se vrátili na to místo v tabulce, kde jsme zatím byli,“ svěřuje se.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Rataj se od začátku sezóny potýkal se střeleckou produktivitou. Cestoval napříč celou sestavou – ze druhého útoku až do čtvrtého a odtud za zraněného Urama do prvního. Spolupráce s Pucherem a Barusem mu vyloženě svědčí. Pookřál a je na ledě daleko víc vidět. Jen ty góly ne a ne přijít. Změnil tedy trochu předzápasový rituál. Pomohl mu při tom sám kapitán. „Peťa Pucher mi obalil Markovou páskou hokejku, abych to vyzkoušel, jestli to nebude lepší. A vyplatilo se to. Měl jsem do teď obalenou jenom špičku čepele a Peťa mi ji obalil celou. Udělal jsem to opravdu poprvé a teď už to nechám tak, dokud se to úplně neobrousí,“ popisuje čarování v kabině Rataj. S Markem Uramem jej spojovalo i provedení prvního gólu, který trefil přesně z Markovy „parkety“ z minimálního úhlu nad rameno gólmana. „Od Marka jsem něco odkoukal, ale i ve Slovanu jsme hráli přesilovku podobně, takže i odsud si to pamatuju,“ popisuje podobnost úspěšného zásahu. „Konečně ze mě spadla nervozita, vydýchal jsem to, doufám, že to půjde i dál,“ věří, že už konečně protrhl střeleckou smůlu.

Dalším hráčem, který po odchodu z ledu zářil byl Miroslav Barus. Ten měl hned dva důvody k úsměvu. Tím prvním byl gól, který vstřelil po ukázkové kombinaci celého útoku a druhým byly třiatřicáté narozeniny, které se mu tak povedlo pěkně oslavit. „Pocity? Vyhrálo se, tak dobrý. Po dlouhý době jsem se taky trefil,“ ochotně sděluje Barus.

Zisk tří bodů a porážka silného soupeře těšila i znojemského brankáře Tomáše Dubu. „Dnes byla škoda, že jsme za stavu 3:0 trochu přestali hrát a dostali jsme dva góly. Zápas jsme ale měli pod kontrolou, i když jsme v tomto momentě trochu propadli.“ Nešťastné dva góly, které zápas na chvíli zdramatizovaly, jej mrzí: „Gól Zadiny s Pletkou se musel určitě líbit. V televizi to muselo vypadat pěkně. První gól dal Ivan rukou, když projížděl před brankou, tečoval mi puk do masky a nějak to tam spadlo. Kdyby ho netrefil, tak šel hodně vedle. S tím jsem opravdu nemoh nic dělat. Je dobře, že jsme pak zabrali a dopadlo to dobře. Jsem rád, že už se trefil i Igor a Snupino, snad to tak půjde dál. Dnes byly tři body určitě zasloužené.“ Teď se moc těší na úterní zápas proti „své“ Spartě. „Se Spartou to určitě bude zase velkej zápas, hrozně budu chtít vyhrát. Moc se na něj těším. Zvenku se nám zatím moc nedařilo vozit body a budu se snažit, aby zrovna ze Sparty jsme nějaký dovezli,“ prohlašuje odhodlaně znojemská brankářská jednička.