Reprezentace znovu ve Znojmě! Na konci dubna tu sehraje dvojzápas se Švédy

Reprezentace
ST 16. 3. 2016
Město Znojmo si letos užije hokeje opravdu do sytosti! Orli bojují mezi čtyřmi nejlepšími týmy v play-off mezinárodní EBEL ligy, zajistili si účast v evropské Lize mistrů a na konci dubna navíc zavítá na jih Moravy znovu česká hokejová reprezentace!

Národní tým pod vedením hlavního trenéra Vladimíra Vůjtka a jeho asistentů Josefa Jandače, Jiřího Kalouse a Jaroslava Špačka odcestuje v posledním dubnovém týdnu do Znojma, aby zde rozbil kemp před mistrovstvím světa, které letos v době od 6. do 22. května hostí ruská města Moskva a Petrohrad. Vyvrcholením kempu bude dvojzápas se Švédskem. Utkání jsou na programu ve středu 27. dubna a v pátek 29. dubna.

"V loňském roce se podařilo akci toto typu dostat do Znojma po mnoha letech. O to cennější je, že se nám to po roce povedlo znovu zopakovat. To, že se na našem stadionu opět představí česká hokejová reprezentace, je odraz dlouhodobé usilovné práce celého vedení klubu. Velký dík samozřejmě patří také městu Znojmu, které nám vytváří takové podmínky a je nám nápomocno, abychom tyto zápasy mohli na našem zimním stadionu pro znojemské sportovní fanoušky uspořádat," podotkl manažer Orlů Znojmo Petr Veselý.

Zápasy české reprezentace v rámci EHT ve Znojmě
středa 27. dubna 2016Česká republika – Švédsko
pátek 29. dubna 2016Česká republika – Švédsko

"Jedná se o velice prestižní přípravný zápas před mistrovstvím světa v rámci Euro Hockey Tour, která v následujících letech dozná jistých organizačních změn a města velikosti Znojma na tyto zápasy budou moci jen těžko dosáhnout. O to cennější je nyní rozhodnutí Českého svazu ledního hokeje, společnosti ProHockey a BPA, že nám znovu dávají důvěru k uspořádání těchto dvou mezistátních utkání," pokračuje znojemský manažer.

V dubnu 2015 se stala jižní Morava dějištěm zápasů s Finskem. Česká republika tehdy ve Znojmě zvítězila před vyprodaným stadionem a vynikající atmosférou 4:1 (více zde). "Není úplně obvyklé, aby se česká hokejová reprezentace představila ve stejném městě dva roky po sobě, např. Ostrava na tuto příležitost čekala téměř 10 let. Loňské utkání se až na drobnosti povedlo na výbornou, my jsme nasbírali cenné organizační zkušenosti, a tak věříme, že letošní utkání proběhnou naprosto bez problémů," říká Veselý.

"Jsme rádi, že si hokejová reprezentace před mistrovstvím světa opět vybrala Znojmo pro své zápasy. Budou to jediné dva zápasy, které proběhnou v rámci přípravy na Moravě. Bude to svátek pro všechny sportovní fanoušky nejen ze Znojma, ale i z celé České republiky. Je nutno ocenit práci vedení znojemského hokejového klubu, protože o akce tohoto typu je mezi městy velký zájem a dostat ji právě do Znojma nebylo jednoduché," vyjádřil se k připravovaným zápasům místostarosta města Znojma Jan Grois.

"Věříme, že společně vyprodáme znojemský stadion na oba zápasy, fanoušci opět vytvoří skvělou atmosféru a uvidíme pěkný hokej," dodává Veselý. Veškeré informace o předprodeji vstupenek na utkání se Švédskem přineseme zde na webu v brzké době.