Rozhodl jediný gól

Aktuální zprávy
SO 20. 1. 2007
Z n o j m o - Ve Znojmě je sice krátkou dobu, ale i tak už stačil zařídit důležité vítězství. <b>Ondřej Kříž</b>, hrdina páteční výhry nad Třincem, kterou korunoval necelých sedm minut před koncem gólem z přesilové hry. „Určitě mám radost. Co bych si taky mohl přát lepšího, než dát vítězný gól,“ řekl po utkání šťastný střelec.

Znojemský obránce v tomto zápase nemusel paradoxně ani hrát. Jeho start umožnila marodka v týmu. „Zranil se tady Pavel Mojžíš a já přišel na výpomoc na střídavý start,“ uvedl. Klub, za který mimo Znojmo hraje, prvoligová Olomouc, se v tabulce 1. ligy potácí až na posledním místě. V otázce motivace má Kříž jasno. „V Olomouci je to už prakticky ztracený. Tady se hraje o play off, takže je to velký rozdíl."

Do extraligy se dvaatřicetiletý hráč vrátil po pěti letech, ale nějaké velké rozdíly nenachází: „Řekl bych, že je to zhruba tak stejný.“ V první lize se ocitl dost nešťastně. „Na Kladně jsem byl v sezóně, kdy se sestoupilo, to mi končila smlouva a pak jsem byl zraněnej. Zůstal jsem v první lize a protáhlo se to na delší dobu.“

Zda bude dále hrát za Olomouc, ještě sám neví. „Nevím nic bližšího. Zítra jedou kluci do Chomutova, my odjíždíme odpoledne do Plzně, takže určitě nejedu a po neděli se uvidí, jestli se třeba uzdraví Mojža. To bych se pak vrátil do Olomouce.“ Zároveň ale dodává: „Ve Znojmě bych samozřejmě zůstat chtěl.“

Letošní extraliga je strašně vyrovnaná, blíží se její konec a chleba se pomalu začíná lámat. Znojmu nyní schází pouze dva body na šestou Slavii. „Doufám, že se dostaneme do play off určitě do toho 10 místa a kdyby se nám podařilo dostat až do těch šesti, bylo by to lepší. Myslím, že šance na to určitě jsou,“ hodnotí Kříž momentální situaci.