Sasu Hovi: Takové zápasy jsou pro mě nejlepší

Rozhovory
SO 16. 11. 2013
Vychytal svou druhou nulu, po zápase dlouho slavil s diváky a stejně jako jeho spoluhráči zářil nadšením. Sasu Hovi výrazně přispěl k jednoznačnému vítězství nad Vídní 24 úspěšnými zásahy. Ten nejdůležitější vytáhl ještě za bezbrankového stavu proti samostatnému nájezdu Ferlanda.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Byl to nejlepší zápas, který jste za Znojmo odchytal?
Myslím, že ano. Makali jsme celý zápas a podařilo se nám hrát naši hru.

Je to vůbec první domácí vítězství nad Capitals, Vídni se navíc vždy dařilo střílet Orlům hodně gólů. V čem to bylo tentokrát jiné?
Zápas měl celou dobu vysoké tempo, podobně jako v extralize. Na začátku sezóny to většinou bývá jiné, nehraje se v takové rychlosti a tempu. Hráči pak mají více času vymýšlet různé věci a překvapit brankáře.

Sasu Hovi

Nejvíce práce měl Hovi v úvodní třetině, kdy na něj mířilo 11 střel soupeře, hlavně kvůli dlouhému oslabení tří proti pěti.

• 1. třetina: 11 zásahů
  • 2. třetina: 6 zásahů
  • 3. třetina: 7 zásahů

Je kvůli tomu úloha brankáře v EBEL těžší než jinde?
Někdy je. Tenhle zápas byl ale jako extraliga. Takové jsou pro mě nejlepší.

Jak odlišné to bylo v porovnání s pátkem, kdy jste dostali čtyři branky v Klagenfurtu?
V Klagenfurtu to byl právě zápas, který moc neměl tempo. Bylo to úplně jiné než dneska.

Máte za sebou už 15 ligových zápasů. Jak se cítíte?
Cítím se stále líp. Myslím, že s každým dalším zápasem se můj výkon zlepšuje. Fyzicky jsem na tom už lépe než poslední sezónu v Brně. Takže jsem celkem spokojený.

Zatím dvakrát za vás zaskočil v brance druhý brankář Filip Landsman. Určujete si, které zápasy byste si rád odpočinul?
Domluvíme se. Když jsem potřeboval vydechnout, Filip za mě dobře zaskočil. Je jasné, že se taky potřebuje dostat do branky. Jeden brankář nemůže odchytat všechny zápasy v sezóně.

Od příštího týdne vás čeká hodně náročný program, nemáte z něj trochu obavy?
Jsme mladý tým a myslím, že fyzicky máme oproti soupeřům navrch. Takže pro nás by takové série zápasů za sebou měly být spíš výhodou.