Sean McMonagle: Byla to jen příprava, máme ještě spoustu času se zlepšit

Rozhovory
SO 6. 8. 2016
Kanadský obránce s italským pasem. Reprezentant, který svému týmu vybojoval účast v elitní divizi mistra světa i zručný hokejista. To vše získali Orli Znojmo podpisem osmadvacetiletého Seana McMonagla.

Jaké jsou vaše pocity bezprostředně po prvním zápase za Znojmo?
Samozřejmě až na skóre to není tak hrozné. Od té doby, co jsem dorazil, tvrdě pracujeme a snažili jsme se udělat to nejlepší. Zápas byl pouze přípravný, můžeme se jen zlepšovat.

Co myslíte, že rozhodlo o porážce Znojma?
Možná jsme málo bruslili, byl to náš první zápas. Ss Adamem Hughesmanem dorazili teprve v pondělí, faktorů bylo hodně. Máme před sebou hodně práce, ale také spoustu času než sezóna začne.

Sean McMonagle ve zkratce

• Nikdy nebyl draftován
  • S italskou reprezentací získal stříbro v divizi IA
  • V Evropě již hraje čtvrtou ligu
  • 3 roky po sobě v All star týmu NCAA

Můžete něco zlepšit ve vaší hře?
Nepodělávat to. Ve třetí třetině se mi přestalo dařit, ale to je normální. Jak jsem už řekl, než nám začne sezóna, tak máme ještě spoustu času.

A ve hře celého týmu?
Určitě bychom měli hrát lépe na puku, více ho mít na holích a lépe s ním nakládat při přihrávkách. Také budeme muset zapracovat na forčekingu a na práci v brankovišti.

V čem byly Vítkovice lepší?
Byli silní, dohrávali souboje a rozhodně bylo vidět, že jsou na tom dobře bruslařsky. Nám už to ke konci tolik nebruslilo, ale teď trénujeme dvoufázově a jsme uprostřed přípravy na sezónu. Není to lehké, ale zvládneme to.

Kdy jste se dozvěděl o možnosti hrát za Znojmo?
Nepamatuji si přesné datum, ale někdy v půlce léta se mi ozval agent, že by byl od Orlů zájem. Proti Znojmu jsem už dva roky nastupoval. Věděl jsem, jak kvalitní tým to je, jak je na tom celek bruslařsky a také něco málo o systému, který se tu hraje. Skončilo to vzájemnou spoluprací.

Vloni jste se dostal do výběru Itálie na mistrovství světa divize IA a postoupili jste mezi elitu, jak jste takovou událost prožíval?
Byla to moje úplně první zkušenost s reprezentací. Naprosto skvělá zkušenost, už jen proto, že jsem nevěděl, co mám od toho očekávat. Naštěstí jsem ale měl v reprezentaci několik spoluhráčů z Bolzana, kteří mi ze začátku pomohli se rozkoukat.

Na vysoké škole jste hrál centra, pak přesedlal na obránce, čím to?
Právě v NCAA, univerzitní lize, jsem hrál při přesilovkách obránce, i když jsem normálně hrál v útoku. Pak se v týmu vyskytla nějaká zranění, tak jsem šel na pozici beka a na doporučení trenéra, agenta i známých, kterým se má hra zamlouvala, tam i zůstal.