Série pokračuje ve Znojmě, smažou domácí vedení Medveščaku?

PO 20. 2. 2012
<em>Znojmo</em> - Zatímco před rokem zápolili znojemští hokejisté v předkole první ligy s Benátkami nad Jizerou, letos bojují proti mnohem zajímavějšímu a ambicióznějšímu soupeři, kterým je chorvatský Klub hokeja na ledu Medveščak Zagreb. První čtvrtfinálové utkání nevyšlo Orlům podle představ a po tvrdém boji prohráli na ledě soupeře 1:3. V úterý od 19:15 hodin mají šanci o nápravu. Série se totiž přesouvá na jih Moravy. Buďte u toho i Vy! Přijďte podpořit svůj tým přímo na zimní stadion.

Vývoj série, stav 0:1

Po týdnu zápasového volna odcestovali Orli v neděli do Záhřebu. Duel se však nevyvíjel podle jejich představ a již od druhé minuty prohrávali. Domácí svůj náskok ve druhé třetině navýšili na rozdíl dvou branek a Znojmo se tak octlo v nelehké roli. Až ve třiapadesáté minutě se tým v bílých dresech prosadil. S gólmanem Kristanem si poradil Jan Šeda. Medveščak si však již výsledek pohlídal a čtyři minuty před koncem stanovil skóre na konečných 3:1.

foto
⇒  Zápasy Znojma a Záhřebu jsou často vyhecované

Co se týče statistik prvního čtvrtfinálového duelu, nejlépe si vedl Frank Banham (0 + 3), jenž asistoval na každý ze tří gólů. Dva body za dvě branky si připsal Joel Prpic (2 + 0) a dvě asistence Sasha Pokulok (0 + 2). Znojemští příliš bohaté statistiky nemají. Jejich jediným střelcem je Jan Šeda (1 + 0).

Celých šedesát minut odchytali v brance Záhřebu Robert Kristan a mezi tyčemi Orlů Marek Čiliak. Zatímco na Kristana letělo jednadvacet puků, z nichž jeden za jeho záda, Čiliak musel čelit dvaatřiceti střelám. Se třemi si neporadil.

Informace o vstupném na zápasy play-off

Z kabiny Orlů

Branku Jihomoravanů bude v úterý opět hájit Marek Čiliak. Do utkání nezasáhne bek Jan Hranáč, který má po zásahu pukem do obličeje zlomenou čelist. Na ledě se s velkou pravděpodobností ani tentokrát neobjeví Radek Haman, jenž léčí zápal plic. Otazník visí také nad útočníkem Martinem Podešvou. Ten má svalové zranění a o jeho startu se rozhodne až před utkáním.

"Jsem přesvědčen, že lidé přijdou na stadion a dodají nám křídla," hlásí před zápasem trenér Martin Stloukal. "Kluci jsou vesměs mladí a strašně je to vyhecuje. Vidím to na nich. Když je plný zimák, mají rozsvícené oči, chtějí se předvést. Věřím, že bude plný dům, a to nám strašně pomůže."

Na výbornou diváckou kulisu ve Znojmě se těší také gólman Čiliak: "V Záhřebu byla skvělá atmosféra. Moc se mi to líbilo. Myslím si ale, že i doma to bude něco podobného."

Hlavní: Peter Gebei (HUN), Ladislav Smetana (AUT)
Čároví: Andreas Hütter (AUT), Balazs Kovacs (HUN)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Čiliak – Stehlík, Hranáč, Pláněk, Štach, Bořuta, Škadra, Hájek, Sova – Staněk, Danton, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Kanko – Jarůšek, Bartoš, Komínek.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: Kristan – Sertich, Martinovic, Letang, Waugh, Pokulok, MacAulay, Rajsar, Sijan – Kinasewich, Prpic, Banham – Trukhno, Day, Kostovic – Zanoski, Brine, Siddall – Koren, Naglich, Kanaet.