Slovenský mistr Orly nepřehrál

Aktuální zprávy
ÚT 3. 9. 2002
Z n o j m o - Lahůdkou pro diváky v podobě trestných střílení se Orli rozloučili s přípravou na domácí půdě. Utkání v normální hrací době skončilo vítězstvím Znojma 3:2. Pokračovalo se pětiminutovým prodloužením ve čtyřech na čtyři, ve kterém se Slovanu podařilo vyrovnat na 3:3. A na závěr si to mužstva rozdala v trestných stříleních, ve kterých byli úspěšnější Bratislavané 0:2.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Výraznou převahu v první třetině Orli nedokázali gólově využít. Jejich střely bezpečně kryl bývalý znojemský brankář Pavol Rybár. Slovenské mužstvo působilo mdlým dojmem, který se naplno projevil v jejich první přesilové hře, kdy si s nimi Orli pohrávali jako správní dravci se svou obětí.

Až ve druhé třetině konečně začaly padat branky. Klimeš nahodil puk na slovenskou bránu, ten tečoval Barus a Rybár neměl šanci. I druhý gól padl do sítě Slovanu. Snopkovu střelu od modré Rybár vyrazil před sebe, zachytil ji Procházka, vystřelil a Rybár opět vyrazil. Tentokrát na Erata a ten už mířil přesně a zvýšil na 2:0. Pět minut před koncem Znojmo najednou ustrnulo, nechalo se zatlačit do své obranné třetiny. Slovenský tlak vyústil ve faul znojemského hráče. Rozhodčí signalizoval vyloučení, Rybár odjel na střídačku a početní převaha Slovanu přinesla úspěch Hurtajovým gólem.

V poslední části hry už Orli nenašli svoji herní lehkost, kterou předváděli do poloviny zápasu. Skóre se jim přesto podařilo zvýšit úspěšným trestným střílení Urama, který svou střelu umístil mezi betony Rybára. A i Bratislavané byli brankově úspěšní. Slovenský obránce Jendek střílel od modré, Junas tečoval a Svobodovi v bráně se nepodařilo úspěšně zakročit.

Pětiminutové prodloužení se hrálo ve čtyřech na čtyři. A své rváčské umění předvedl Toman. Sekání slovenského hráče si nenechal líbit a pustil se do pěstního souboje. Do rány holou pěstí se mu připletl kromě soupeře i rozhodčí Skopal. Toman si vysloužil aplaus publika a pětiminutový trest s vyloučením do konce utkání. Dle nových pravidel byl tento trest nazván "rány pěstí". Slováci vyrovnali nekompromisní střelou Rataje pod víko brány a utkání bylo ukončeno.

Ze závěrečných samostatných nájezdů se Orlům nepodařilo proměnit ani jeden, na rozdíl od hráčů Slovanu, kteří byli úspěšní dvakrát.

Ohlasy po utkání:
Miloslav Hořava: Dnes nejsem vůbec spokojen, protože jsme měli hru plně ve své moci. Pak jsme začali zmatkovat, hra neměla systém. Příliš jsme si hráli s pukem před bránou, chyběl důraz v zakončení. Musíme zapracovat na jednoduchém vstřelení branky.

Julius Šupler: Bylo to velmi kvalitní utkání, vážím si toho, že jsme mohli hrát v takovém perfektním hokejovém prostředí, jako je ve Znojmě. Začátek jsme nezachytili, v polovině jsme začali kontrovat a hru částečně vyrovnali. Bylo to v době, kdy už vypadalo, že výsledek bude jasný a Znojmo hodně polevilo.

HC JME Znojemští orli - HC Harvard Slovan Bratislava 3:3 (0:0,2:1,1:1,0:1 - 0:2)

Branky: 25. Barus (Klimeš), 33. Erat (Procházka, Snopek), 46. Uram - 38. Hurtaj (Rataj), 52. Junas (Jendek), 65. Rataj (Mrena). Vyloučení: 3:9 navíc Toman 5 + osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. Střely na branku: 53:27. Rozhodčí: Homola - Skopal, Reich.

Sestava Znojma: Svoboda - Havíř, Snopek, Soudek, Toman, Křetínský, Kumstát Pavel, Klimeš - Plášek, Barus, Pucher - Uram, Haman, Sklenář - Procházka, Vorel, Erat - Kumstát Petr, Ludvík, Plch.
Sestava Slovanu: Rybár - Mihálik, Jendek, Mrena, Kobezda, Javín, Kolba, Svoboda, Rataj - Hurtaj, Junas, Kuĺha, Hreus, Pavličko, Štefanka, Lipianský, Kollár - Hudec, Macho, Benda - Sýkora.