Souboj s příchutí odplaty! Dobyjí konečně Orli Chomutov?

PÁ 24. 9. 2010
<em>Znojmo</em> - Repríza čtvrfinálových vyřazovacích bojů přichází. Po šesti měsících znojemští hráči opět narazí na svého čtvrtfinálového kata od Krušných hor. Série, která jitřila emoce nejednoho fanouška, skončila krutou porážkou Orlů 0:4 na zápasy, i když hlavně ve dvou posledních zápasech se mezi oběma rivaly vedla vyrovnaná partie. Znojemští tedy mají svému soupeři co oplácet a nyní se jim otevírá první příležitost. Zápas se odehraje na stadionu v Chomutově, úvodní buly je plánováno na 17:30.

Představení soupeře

Chomutov patří k již tradičním účastníkům 1. hokejové ligy a především v posledních letech pravidelně okupuje první příčky tabulky. V minulé sezóně si dokonce zahrál baráž s týmem Mladé Boleslavi o postup do české nejvyšší hokejové soutěže. I přes neúspěch v rozhodujícím vyřazovacím souboji bude mužstvo patrně dále usilovat o svou šanci o průnik mezi hokejovou elitu. Napovídá tomu nejen posílení hráčského kádru, ale především udržení si hvězd typu Františka Bombice, Milana Krafta, Radka Dudy či Jakuba Grofa. Také brankářká dvojice nepostrádá kvalitu. K loňské týmové jedničce Miroslavu Hanuljakovi se připojil Alexander Hylák.

⇒  Radek Haman povede svůj tým do boje proti loňskému vítězi první ligy

Znojemským fanouškům budou ze soupisky domácích známá především jména Davida Havíře a útočníků Pavla Selingra a znojemského rodáka Milana Procházky. Určitě pikantní bude zápas pro Davida Havíře. Nově příchozivší obránce z mistrovských Pardubic strávil v dresu Orlů pět extraligových sezón a tvořil obrannou dvojici se současným znojemským trenérem Karlem Soudkem.

Vstup do soutěže se Chomutovu podařil. Ve dvou domácích zápasech byl stoprocentně úspěšný, velký podíl na středeční výhře nad Táborem měl Radek Duda, který je prozatím nejaktivnějším hráčem co do sbírání vstřelených branek a asistencí. Když si k tomu přičteme těžce vydřený bod z horkého ledu Ústí nad Labem, zařadíme Chomutov na prozatím 2. místo tabulky. Při pohledu na vzájemné zápasy dnešních soupeřů pořádně zamrazí: 6 zápasů – 6 proher Orlů! A to vše při hrozivém skóre 12:41!! Znojemští tedy mají v každém případě důvod k maximálnímu výkonu.

Z Orlí kabiny

Orli vstoupili do sezóny rozpačitě. Po letním úspěchu v Tipsportu Cupu se na hráče snesla pověstná výsledková deka. Ve dvou domácích zápasech podlehli svému soupeři, přičemž s Ústím nad Labem až po samostatných nájezdech. V doposud jediném venkovním utkání dokázali vydolovat dva body za vítězství opět až po nájezdech. Prozatím tak Znojemští drží 11. pozici ve výsledkové tabulce. Nutno ovšem dodat, že hráčům přiliš nepřál los úvodních kol – ve čtvrtém zápase se tak setkávají již se třetím týmem z top čtyřky minulé sezóny.

Soupiska již také nabývá konkrétní podoby. V posledním domácím zápase chyběl týmu jen zraněný Erik Hrňa a Rostislav Marosz, který se momentálně nevejde do znojemského kádru a byl dočasně poslán zpět do Třince.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Miroslav Jebavý (Praha)
Čároví: Zuzana Arazimová (Veleň), Radek Špringl (Kolín)

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Štach, Rangl, Pláněk, Kania, David, Kolafa, Klimeš, Lattner - Plášek, Haman, Orsava - Havlík, Hradecký, Beroun - Vyletelka, Říha, Staněk - Rachůnek, Podešva, Vrba.

KLH CHOMUTOV: Hylák - Havíř, Pavlas - Pulpán, Bombic - Mucha, Benda - Rutta, Grof - Kuběna, Skořepa, Duda - Procházka, Hrdel, Jíra - Seman, Sikora, Zucker - Selingr, Kůs, Davídek.

Další zápasy 4. kola

Havlíčkův Brod – Chrudim