Starší dorostenci vládnou B skupině z prvního místa

Dorostenecký hokej
SO 3. 10. 2015
Čtyři vítězná a jedno prohrané utkání. Znojemští dorostenci zahájili svoji v pořadí již třetí sezónu v rakouské EBLJ. A jak na letošní ročník pohlíží hlavní trenér Petr Kučírek? "Doufám, že letos se nám už konečně podaří postoupit do play-off," říká.

Než se starší dorostenci pustili do prvních mistrovských utkání v sezóně 2015/2016, měli na programu neoblíbenou letní přípravu. Ta ale neprobíhala přesně podle představ. "Kluků bylo velmi málo, a tak jsme přípravu měli dohromady s juniorkou. Do staršího dorostu se kluci shání daleko hůř, hrajeme s deseti až dvanácti lidmi, a tak letos využíváme i hráče z mladšího dorostu. Mám vybrané tři kluky, s jejichž pomocí můžu hrát na tři pětky. Je dobře, že nám liga na výjimku povolila přijmout dva hokejisty z ročníku 1997. Jedná se o gólmana Tomáše Daňa a obránce Josefa Březinu," vyjádřil se k potížím se složením kádru hlavní kouč staršího dorostu.

"Kdyby se dva až tři hráči zranili, tak máme problém. Navíc nám dlouhodobě chybí brankář Tomáš Svoboda, na něj čekáme už přes půl roku. Doufáme, že nakonec bude všechno v pořádku," dodává.

» Aktuální soupiska staršího dorostu

I přes nedostatek hráčů se ale Orli pyšní dobrými výsledky. Dvojčata Patrik Bulín (4+6) a Jan Bulín (8+1), nejproduktivnějí útočníci, jaké starší dorost může nabídnout, zajistili znojemskému týmu nejedno vítězství. "První pětce, kde máme bratry Bulíny, góly padají. Byl bych rád, kdyby druhá pětka trošku zapracovala, ale jinak jsem s ní spokojený. Se třetí formací už je to ale horší, a tak většinou hrajeme jen na dvě lajny. Utkání s Budapeští (7:6p) bylo i proto jako loterie, pořád padaly branky, ale chápu, že dvě pětky nejsou schopné hrát celý zápas naplno," popisuje Kučírek.

» Výsledky a rozpis utkání staršího dorostu

Stejně jako v předchozích letech, i letos čeká mladé hokejisty spousta dlouhých hodin v autobuse při cestách na venkovní utkání. "Na cestování jsme všichni natěšení a nemáme s tím problém. Jezdíme několik hodin před zápasem a v kabině máme vyvěšený program, podle kterého se orientujeme," vyjádřil se k zápasům mimo domácí prostředí Petr Kučírek.