Statistické okénko letní přípravy

Statistická smršť
ÚT 4. 9. 2012
<em>Znojmo</em> - Příprava znojemských hokejistů na druhou sezónu v mezinárodní Erste Bank Eishockey lize je u konce. Orli sehráli nakonec jen osm z desíti plánovaných zápasů. Důvodem byla vyhrocená utkání, ale i marodka, která Jihomoravany svazovala prakticky celý srpen, a ani před pátečním startem EBEL nejsou všichni hráči v pořádku. Pojďme si uplynulý měsíc v následujícím článku připomenout.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Týmové statistiky

Orli vkročili na ledovou plochu po téměř pětiměsíční odmlce 30. července a osm dní na to odehráli první přípravný zápas. Na jih Moravy přijel rival z Třebíče. Vyhrocený zápas vyhráli domácí až po nájezdech (6:5). Znojmo se soustředilo především na ofenzívu, a tak padalo i v dalších duelech hodně branek. Písek porazili svěřenci Martina Stloukala 7:3, Olomouc 6:5 a Jihlavu dokonce 8:4.

foto
⇒  Martin Stloukal dovedl tým v přípravě k pěti výhrám

V úterý 21. července čekala na Orly zkouška s extraligovým týmem HC Slavia Praha. I kvůli velké marodce se jim utkání příliš nepodařilo a podlehli 2:4. O dva dny později odcestovali do Třebíče. Již po pětatřiceti minutách byl však zápas ukončen kvůli hromadné bitce mezi střídačkami. Horáci sice v té době vedli 3:2, avšak komise Regionálního poháru později zápas anulovala a oba týmy si z něj odnesly nula bodů.

V úterý 28. července měli Jihomoravané odehrát poslední domácí zápas proti Písku, ovšem soupeř nakonec nepřijel, neboť se bál o zdraví svých hráčů. Komise utkání kontumovala 5:0 ve prospěch Orlů. Dva dny na to podlehli účastníci EBEL Olomouci (3:5) a o čtyřiadvacet hodin později porazili Zvolen (3:1), slovenský extraligový manšaft.

K zápasu do Jihlavy se naopak nedostavili Orli: „Na základě rozhodnutí vedení klubu jsem Vám bohužel nucen oznámit, že se náš tým nedostaví k zápasu Regionálního poháru s týmem Jihlavy a to zejména z důvodu rozsáhlé marodky a blížícímu se startu EBEL,“ stálo v e-mailu Petra Veselého směřujícím na Vysočinu. Utkání bude tedy s největší pravděpodobností znovu kontumováno, tentokrát ve prospěch Dukly.

Výsledky v přípravě

út 7. 8.   Znojmo - Třebíč     6:5sn
čt 9. 8.   Písek - Znojmo      3:7
út 14. 8.  Znojmo - Olomouc    6:5
čt 16. 8.  Znojmo - Jihlava    8:4
út 21. 8.  Slavia - Znojmo     4:2
čt 23. 8.  Třebíč - Znojmo     3:2 (přerušeno)
út 28. 8.  Znojmo - Písek      5:0 (kontumováno)
čt 30. 8.  Olomouc - Znojmo    5:3
pá 31. 8.  Zvolen - Znojmo     1:3
út 4. 9.   Jihlava - Znojmo    5:0? (kontumováno?)

Statistiky jednotlivců

V rámci letní přípravy vstřelili znojemští hokejisté 37 gólů, což činí 4,625 branky na zápas. Nejvíce minut strávil mezi tyčemi Filip Landsman (konkrétně 345 minut) a za svá záda pustil 23 puků. 120 minut odchytal Ondřej Kacetl, který inkasoval čtyřikrát. Na dvacet minut byl do branky postaven i junior Petr Helešic. Ten byl během této doby překonán třikrát.

Nejproduktivnějšími hráči v přípravě se stali Peter Pucher (4 + 5), Marek Uram (5 + 4) a Richard Jarůšek (7 + 2). Všichni tři mají na svém kontě devět kanadských bodů. O tři body méně má Jan Lattner (3 + 3), dobře si vedl i Jiří Beroun (3 + 2). Z obránců nastřádali nejvíce bodů Martin Pláněk (0 + 4), Antonín Bořuta (1 + 3) a Kyle Wharton (2 + 2).