Také Orli se zchladili ledovou vodou, podpořili tak charitu

Charita
PÁ 29. 8. 2014
Orli se nezalekli výzvy redakce webu hcorli.cz a i během pilné přípravy na novou sezónu si našli čas na splnění Ice Bucket Challenge. Zároveň podpořili finanční hotovostí i výzkum ALS, nemoci, na níž tato výzva cílí.

Hokejisté byli naší redakcí vyzváni ke splnění výzvy po úterním domácím utkání proti Mladé Boleslavi (video zde) a odezva na sebe nenechala dlouho čekat. Po pátečním tréninku na sebe dvacet čtyři hráčů a tři členové realizačního týmu včetně hlavního trenéra Jiřího Režnara vylili kbelík plný vody a ledu.

Ice Bucket Challenge

Výzva spočívající v polití hlavy kbelíkem ledové vody. Odstartovala ji charitativní organizace ALS Asoociation, má zvýšit povědomí o amyotrofické laterální skleróze a podpořit její výzkum. Nominovaná osoba, která výzvu nesplní, by měla poslat dar 100$ na konto ALS.

"Nenecháme si to pro sebe a výzvu samozřejmě předáváme dále," nechal se před samotným aktem slyšet útočník Jan Lattner. Tým dále vyzval spřátelený tým amerického fotbalu Znojmo Knights, florbalisty TJ Znojmo LAUFEN a jako zástupce jednoho z nejvýznamnějších podporovatelů znojemského hokeje města Znojma nominoval pana Vlastimila Gabrhela, starostu města.

"Samozřejmě podpoříme i výzkum pro léčbu nemoci ALS a pošleme na konto charity peněžní částku," doplnil Petr Veselý, manažer klubu.