Těsně před Vánoci přijíždí k odvetě čerti z Maďarska

ČT 22. 12. 2016
Tři dny po porážce v Székesfehérváru mají znojemští hokejisté ideální šanci soupeři tento výsledek oplatit a znovu se posunout do elitní šestky. Dramatický duel ve speciálních vánočních dresech startuje v pátek v 18:30.
» Hvězda soupeře
Foto
Šikovný kanadský útočník Justin Maylan je s 28 asistencemi druhým nejlepším nahrávačem celé EBEL

Jedenáct kol zbývá do konce základní části EBEL a boj o první šestku hoří naplno. Pátý Klagenfurt a osmé Znojmo dělí jen dva body, zezadu se navíc touží do souboje zapojit také devátý Fehérvár. Ten aktuálně ztrácí na český celek šest bodů a jak po úterní domácí výhře 5:3 nad Orly pronesl trenér Benoit Laporte, není pochyb o tom, že jeho tým bude v pátek pořádně motivován. "Před úterním zápasem jsme si řekli, že pořád máme šanci o play-off hrát, ale klíčem k tomu je dvakrát porazit Znojmo. První krok jsme v úterý splnili, ten nejtěžší nás ale čeká právě v pátek," řekl kanadský kouč.

Maďaři patří k týmům s aktuálně nejlepší formou v soutěži. Sedmkrát v řadě bodovali a získali cenné skalpy Linze nebo Salzburgu. Spolehnout se mohou na zkušeného gólmana Hetényiho chytajícího ve velké formě, dělovou ránu francouzského reprezentačního obránce Manaviana nebo šikovné ruce kanadského útočníka Maylana, druhého nejlepšího nahrávače v celé EBEL. V úterý také z jeho nahrávek profitoval Thomas Beauregard, urostlý kanadský útočník, který vsítil hat-trick.

Znojmo se ale před Vánoci bude chtít vrátit na vítěznou vlnu. Úterní porážka byla teprve třetí z posledních devíti utkání a Orli ví, že právě duely se soupeři na pomezí elitní šestice budou v konečném účtování klíčové. "V Maďarsku jsme začali špatně, třikrát se nechali vyloučit, a to si nemůžeme dovolit. V pátek máme šanci na odplatu," vyzývá útočník Colton Yellow Horn.

On i jeho spoluhráči k duelu nastoupí ve speciálních vánočních dresech, které poté poputují do charitativní dražby. Více informací o těchto dresech naleznete ZDE.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
27 13 11 3 0 110:97

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Fehérvár AV19
pozice v tabulce 8. 9.
body 49 43
aktuální forma Fehérvár - Znojmo 5:3
Znojmo - Lublaň 4:3p
Znojmo - Linz 3:2
Fehérvár - Znojmo 5:3
Salzburg - Fehérvár 2:3sn
Fehérvár - Vídeň 2:3p
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 24 bodů (9 + 15) Justin Maylan, 34 bodů (6 + 28)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 21 bodů (5 + 16) Antonin Manavian, 17 bodů (9 + 8)
brankáři Patrik Nechvátal (92,4 %) Zoltán Hetényi (91,6 %)
využití přesilovek 19,4 % 20,3 %
úspěšnost oslabení 80,9 % 81,2 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#45 Miha Bulovec, #29 Trpimir Piragić
Čároví rozhodčí:#51 Marton Nemeth, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz (31. Nechvátal) – Šulák, Stehlík, Lakos, Kadeřávek, Biro, Řezníček – Špaček, Bartoš, Yellow Horn – Tomas, Pucher, Lattner – Vodný, Wronka, Podešva – Hughesman, Šeda, Györi – Csamangó.
Hetényi – Schiestel, Manavian, Sziranyi, Szabo, Szaller, Owens, Laday – Beauregard, Maylan, Orban – Erdely, Vas, Sofron – Sarpatki, Reisz, Szabo-Pal – Kóger, Sarauer, Bodo.